۱۳۹۶-۰۶-۰۸

3D Skin

DS3-Darksideدی‌اس ۳ دارک‌ساید

DS،برند لوکس گروه PSA، با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی و با به کارگیری تیتانیوم، طرح‌‎های جدیدی را در مدل DS 3 پیاده‌سازی کرده است که نتیجه‌ی آن احساس یک تجربه خاص برای سرنشینان است.

پروسه تولید قطعات تیتانیومی به کار رفته در این خودرو لوکس، حدود ۶۵ ساعت به طول می‌انجامد. در جزییات کوچکی مانند طراحی ریموت مدل DS 3 دارک ساید هارمونی خودرو و اجزای آن به‌خوبی حفظ شده است. ریموت DS 3 از تیتانیوم ساخته شده و طرح بسیار ظریفی دارد.
طراحی دستگیره‌های داخلی DS 3، همانند ریموت خودرو، از طراحی به کمک پرینتر سه بعدی کمک گرفته است. پرینتر سه بعدی از روی طرح دیجیتال، اشیا سه بعدی را تولید می‌کند. نحوه کار آن هم به این شکل است که مرحله به مرحله و لایه به لایه به میزانی که در طرح آمده باشد، به طرح کلی افزوده میشود تا نهایتا طرح نهایی حاصل شود. خوب است بدانید که طرح استفاده شده در پرینتر سه بعدی می‌تواند اسکنی از یک شی واقعی باشد یا یک طرح پیاده‌سازی شده توسط نرم‌افزار‌های کامپیوتری. در مورد طراحی DS، طراحان خودرو با ظرافت توانسته‌اند طرح‌های سه بعدی خود را تولید کنند و با استفاده از تیتانیوم آن را واقعیت ببخشند.
اما جدای از طراحی داخلی و ریموت DS 3 دارک ساید ، طراحی پوسته‌ این خودرو هم بسیار جلب توجه می‌کند. در طراحی این پوسته نه تنها طرح‌های هندسی، بلکه جلوه سه‌بعدی هم بر لوکس بودن خودرو DS 3 افزوده است. نحوه پیاده‌سازی این پوسته سه بعدی به این شکل است که ابتدا یک لایه نازک که طرح‌های هندسی مورد نظر در داخل آن برش خورده‌اند، تولید می‌‎شود و سپس نمای سه بعدی با استفاده از رنگ‌ها ایجاد می‌شود.
خوب است بدانید تا به امروز طرح‌های سه بعدی تنها در مدل‌های مفهومی خودروها استفاده می‌شد و DS 3 اولین خودرویی است که با کمک پرینترهای سه بعدی طراحی مورد نظر خود را پیاده سازی کرده است.
خودروی DS 3 دارک ساید، در دو طرح اصلی عرضه شده است. طرح روشن با سقف آلومینیومی و خاکستری رنگ و طرح “مشکی ناسازگار” که از سقف مشکی اونیکس استفاده کرده است. هر دوی این طرح‌ها با دو مدل موتور PureTech 110 و PureTech 130 تولید و عرضه شده است.
DS مدل DS 3 دارک ساید خود را این‌گونه توصیف می‌کند:” از فواصل دورتر، به مانند مجسمه‌ای است که از مواد معدنی سخت و تیره‌ای به وجود آمده و وقتی نزدیکتر بیایید، طرح‌های زیبای بدنه آن جذبتان خواهد کرد. طرح روی بدنه به قدری به نظرتان غیرواقعی خواهد بود که تا خودتان آن را لمس نکنید، باور نخواهید کرد که واقعیست”
شایان ذکر است که مدل DS دارک‌ساید به صورت محدود و limited edition تولید شده است و تمامی مدل‌های آن در پیش‌فروش فروخته شده است.
آرین موتور تابان، نمایندگی رسمی DS در ایران، مفتخر است که این خودرو لوکس و مدرن را به هم‌وطنان عزیزمان عرضه کند.