۱۳۹۶-۰۹-۰۴

آیا خرید خودروهای لوکس به صورت اقساطی منطقی است؟

hire-purchase-luxury-cars خرید خودروهای لوکس اقساطی

امروزه خودروهای لوکس با ارائه کیفیت بالاتر و زیبایی بیشتر سهم قابل توجهی از صنعت خودروسازی را در اختیار دارند. به علاوه این سطح از کیفیت هر کسی را ترغیب می کند تا صاحب یکی از این خودروها شود. با توجه به قیمت نسبتا بالای خودروهای لوکس، خرید این خودروها به صورت نقد برای اکثر مردم مقدور نیست لذا در اینجا به بررسی خرید خودروهای لوکس به صورت اقساط می پردازیم.

فروش اقساطی اولین بار در بریتانیا و درقرن ۱۹ میلادی شکل گرفت. تا اواخر قرن بیستم بر اساس قوانین مربوط به فروش اقساطی در اروپا، افراد می‌توانستند با پرداخت ۴۰ درصد ارزش کالایی آن را داشته باشند و مابقی هزینه را بر اساس قرارداد بین خریدار و فروشنده در مدت زمان معلومی پرداخت کنند. با پیشرفت نظام بانکداری و قوانین فروش اقساطی در کشور‌های اروپایی، امروزه خریداران و فروشندگان قادر هستند بر اساس نظر شخصی دو طرف قرارداد‌های فروش اقساطی را وضع کنند، اما به صورت کلی هنوز هم قوانین مالیاتی مانع به انجام رسیدن برخی از قرارداد‌های فروش اقساطی می‌شود.

از گذشته تا کنون خرید و فروش کالا به صورت اقساطی همیشه طرفداران خود را داشته است و از عمده‌ترین آن‌ها افراد فعال در حوزه اتومبیل بودند. در قرن بیستم میلادی با گسترش و پیشرفت صنعت خودروسازی در کشور‌های مختلف دنیا، تولید انبوه در این صنعت به اوج خود رسید و همین امر می‌توانست قیمت خودرو‌های تولید شده را تا حد زیادی کاهش دهد؛ همین موضوع باعث شد خودروسازان اروپایی و آمریکایی برای ترغیب مردم به خرید خودرو از روش‌های فروش اقساطی استفاده کنند. آغاز موج خرید و فروش خودرو به صورت اقساطی باعث پیشرفت صنعت اتومبیل‌سازی در سراسر جهان شد، به گونه‌ای که می‌توان گفت توسعه و پیشرفت خودرو‌های امروزی را باید مدیون آن بازه زمانی باشیم.

خرید خودرو‌های لوکس به صورت اقساطی

تعریف خودرو لوکس در هر جامعه متفاوت است اما مسئله‌ای که نمی‌توان آن را انکار کرد، تقاضای مردم برای خرید این خودرو‌ها است. کمتر کسی پیدا می‌شود که اتومبیل‌های لوکس، زیبا و باکیفیت را نخواهد، خودرو‌هایی که وقتی با آن‌ها از خیابان گذر می‌کنید، تمام توجه افراد را به خود جلب می‌کنند و نشان دهنده کلاس اجتماعی شما هستند؛ قطعا اتومبیل‌هایی که این ویژگی‌ها را دارند ارزان نیستند و در جوامع مختلف معمولا افراد با درآمد‌های خوب و متوسط به بالا می‌توانند آن‌ها خریداری کنند. در گذشته خودرو‌های لوکس و نیمه لوکس شامل وضعیت تولید انبوه نمی‌شدند و معمولا از دسترس عموم مردم خارج بودند، اما با گسترش فناوری‌های مختلف در صنعت خودروسازی، تولید خودرو‌های لوکس نیز آسان‌تر شده است و این امکان را برای تولیدکنندگان این اتومبیل‌ها بوجود آورده است که خودرو‌هایی باکیفیت‌تر، ایمن‌تر و البته زیبا‌تر تولید کنند و خودرو‌های لوکس و نیمه لوکس را با توجه به نیاز جوامع مختلف در سراسر دنیا به شکل انبوه تولید کنند؛ همین امر باعث شد کمپانی‌های مختلف اقدام به فروش اقساطی خودرو‌های لوکس کنند و خرید این اتومبیل‌ها را برای قشر‌های مختلف جامعه آسان‌تر سازند.

اتومبیل‌های لوکس را  اقساطی بخریم یا خیر؟

قطعا جواب سوال  به صورت مستقیم با میزان دارایی شما رابطه دارد.  اگر میزان نقدینگی و دارایی شما به حدی باشد که با بیست درصد آن می‌توانید یک اتومبیل لوکس خریداری کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که خودرو را به صورت نقدی خریداری کنید، زیرا فروش اقساطی باعث گران‌تر شدن قیمت نهایی خودرو می‌شود؛ اما اگر فکر می‌کنید خرید یک‌جا و نقدی می‌تواند به اعتبار و میزان کلی دارایی شما آسیب وارد کند و ممکن است دچار ضعف مالی شوید، به شما خرید اقساطی را پیشنهاد می‌کنیم، زیرا از این طریق هم می‌توانید میزان قابل توجهی از نقدینگی و دارای فعلیتان را حفظ کنید و هم خودرو مورد علاقه‌تان را داشته باشید.

آرین‌موتور، نماینده رسمی DS اتوموبیلز در ایران، مفتخر است که محصولات لوکس این برند اصیل فرانسوی را برای هم‌میهنان عزیز فراهم کرده است، شایان ذکر است که محصولات DS را می‌توانید به صورت اقساطی نیز خریداری کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
شرایط فروش ویژه محصولات DS