۱۳۹۷-۰۴-۲۵

۶ راه برای جلوگیری از بوی بد خودرو

car smell بوی بد خودرو

عوامل زیادی همچون دود سیگار، باقی‌مانده خوراکی‌ها و... می‌توانند در داخل کابین خودرو بوی بد ایجاد کنند

عوامل زیادی همچون دود سیگار، باقی‌مانده خوراکی‌ها و… می‌توانند در داخل کابین خودرو بوی بد ایجاد کنند و متاسفانه در طول فصل تابستان و برخورد نور مستقیم آفتاب با قطعات داخلی، بوی بد خودرو می‌تواند شدید‌تر نیز شود؛ از همین رو در این مقاله کوتاه قصد داریم 6 راه را برای جلوگیری از بوجود آمدن بوی بد در داخل اتومبیلتان بازگو کنیم. قطعا شما با رعایت نکات گفته شده در ادامه این مقاله، به راحتی می‌توانید بوی بد خودرو را رفع کنید.

استفاده از خوشبوکننده

شاید یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن بوی بد خودرو، استفاده از خوشبوکننده باشد. امروزه انواع مختلفی از خوشبوکننده‎‌ها به عنوان بخشی از لوازم جانبی خودرو‌ در دسترس صاحبان اتومبیل‌ها قرار دارند. از طرفی برخی از برند‌های تولیدکننده اتومبیل‌های لوکس، اقدام به استفاده از فناوری‌های مدرن در خودروهایشان کرده‌اند و از سیستم‌های خوشبوکننده اتوماتیک در محصولات جدیدشان استفاده کرده‌اند؛ نمونه این سیستم‎‌های حیرت‌انگیز را می‌توانید در محصولات جدید شرکت DS فرانسه مشاهده کنید.

کفی صندلی‌ها را تمیز کنید!

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید هفته‌ای یکبار خودروتان را برای صفرشویی به مراکز کارواش ببرید، پیشنهاد می‌کنیم آخر هر روز که می‌خواهید اتومبیلتان را پارک کنید، کفی زیرین صندلی‌ها را برداشته و آشغال‌های چسبیده به کفی را از روی سطح آن جدا کنید. این عمل شاید 5 دقیقه هم وقت شما را نگیرد؛ اما می‌تواند از بوجود آمدن بوی بد خودرو جلوگیری کند.

از قهوه استفاده کنید!

برای رفع بوی بد خودرو می‌توانید یک ظرف پر از دانه‌های قهوه در داخل خودرو قرار دهید و هر زمان که خواستید از اتومبیلتان استفاده کنید، ظرف را از داخل کابین خارج کنید؛ یکی از مهم‌ترین خواص قهوه این است که بوی حاصل از نم را از قطعات داخلی خودرو جذب می‌کند و خیلی زود بوی بد را از بین می‌ربد.

از واکس استفاده کنید.

واکس داشبورد یکی از موادی بشمار می‌رود که در حوزه دیتیلینگ خودرو استفاده‌های بی‌شماری دارد. واکس‌ها ضمن اینکه می‌توانند رویه داشبورد اتومبیل شما را براق و درخشنده کنند و از ترک خوردگی آن‌ جلوگیری کنند، قادرند قطعات داشبورد خودروتان را ضدعفونی و از بوجود آمدن بوی بد در داخل کابین اتومبیلتان جلوگیری کنند.

از خواص جوش شیرین بهره بگیرید!

یکی از مهم‌ترین خواص جوش شیرین این است که می‌تواند نم را از روی صندلی‌ها و دیگر قطعات پارچه‌ای خودرو از بین ببرد. بوی تعریق بدن و یا بوی نم پس از باران، به راحتی توسط کمی جوش شیرین از بین می‌رود؛ کافی است به اندازه یک قاشق غذاخوری بر روی صندلی‌ها بریزید تا خیلی زود بوی بد از درون کابین خودروتان رفع شود.

استفاده از سرکه

محلول سرکه و آب را بر روی قطعات داخلی خودرو اسپری کنید و سپس شیشه‌های خودرو را باز بگذارید؛ خیلی زود متوجه خواهید شد که این محلول تمام بو‌های بد داخل خودرو را از بین برده است.

استفاده از پوست مرکبات

اگر نمی‌خواهید از مواد شیمیایی برای خوشبو کردن داخل خودرو استفاده ‌کنید و این نظر را دارید که ممکن است این مواد حساسیت‌زا باشند، پیشنهاد می‌کنیم از پوسب مرکبات همچون پرتقال در داخل کابین خودرو خود استفاده کنید.