۱۳۹۶-۰۲-۱۱

خودرو و گوشی‌های هوشمند

cars smartphones خودرو و گوشی‌های هوشمند

بیش از دو سال است که کمپانی‌های اپل و گوگل، Carplay و Android Auto را معرفی کرده‌اند. سیستم‌های اختصاصی رابط گوشی‌های هوشمند، برای بعضی از مدل‌های خودرو، که یک راه طولانی را سپری کرده و در حال حاضر بیش از 100 مدل خودرو از Carplay و Android Auto پشتیبانی می‌کنند و در آینده خواهند کرد.

با اتصال گوشی هوشمند به مانیتور خودرو، شما می‌توانید نرم‌افزار نقشه‌ای که معمولا روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید را روی مانیتور خودرو داشته باشید. بیشتر می‌توانید از طریق صدای خود با این سیستم در تعامل باشید و در حقیقت به خاطر امنیت خودتان، مجبور به این کار هستید. iMessage های شما می‌توانند با صدای بلند برایتان خوانده شوند، همچنین در Android Auto این کار با استفاده از نرم افزارهای متفرقه انجام می‌شود. با این تکنولوژی همچنین می‌توانید موسیقی‌های ذخیره شده خود، پلی لیست‌ها و پادکست‌ها را با یک مقدار حداقل از تعامل و اذیت شدن، پخش نمایید.
بین این دو سیستم تفاوت‌هایی وجود دارد. برای مثال در Android Auto فقط به یک کلیک احتیاج است تا از یک نرم‌افزار به موزیک برویم، درحالی که Carplay شما را مجبور می‌کند که اول به Home بروید و سپس موزیک را باز کنید. Android Auto هنگام رانندگی عمدتا گوشی شما را غیرفعال ‌می‌کند ولی زمانی که Carplay را به کار می‌برید می‌توانید از موبایل خود نیز استفاده کنید. در واقع بزرگترین تفاوت این دو این است که اپل به محیط معروف خودش محدود شده است، در حالی که Android Auto اعلان ها یا کارت‌ها را همان طور که شما احتیاج دارید آنها را ببینید، به شما نشان می‌دهد.
البته برای اینکه از Carplay یا Android Auto استفاده کنید، احتیاج به یک خودرو جدید دارید که از یک یا هر دوی
این سیستم‌ها پشتیبانی کند و به آخرین نرم‌افزارهای گوشی هوشمند خود نیاز خواهید داشت. (یا اینکه با مساله‌ی نصب کردن سیستم‌های لوازم یدکی خودرو درگیر شوید). خیلی مشکل است که بخواهیم تصور کنیم بسیاری از مردم به خرید یک خودرو، فقط برای دسترسی به یک رابط کاربری جدید اقدام می‌کنند و به ندرت پیش می‌آید که این سیستم باعث خرید مصرف‌کننده شود. هر وقت آماده بودید که یک خودرو بخرید، شرکت‌های فناوری فقط می‌خواهند مطمئن شوند که نرم‌افزارشان روی آن اجرا می‌شود.
گوشی‌های هوشمند به ما یاد داده‌اند از نرم‌افزارها و رابط‌های دائما به روز شده استفاده کنیم. تا وقتی که کمپانی‌های خودروی بیشتری بتوانند این موارد را حل کنند، تحویل دادن پنل داشبورد اصلی به اپل و گوگل یک حرکت خوب است و خوشبختانه اکثر آنها همین کار را انجام می‌دهند.
DS یکی از شرکت های معتبر تولید خودرو است که از تکنولوژی روز دنیا استفاده می کند و شرکت آرین موتور تابان، نماینده رسمی این کمپانی فرانسوی در ایران است. تکنولوژی Carplay و Android Auto در محصولات جدید DS قابل استفاده هستند. برای مثال شما می‌توانید از تکنولوژی Carplay در DS3، DS 4، DS 5 وDS 7، لذت ببرید. آرین موتور تابان، با ارائه محصولات و خدمات باکیفیت، در خدمت علاقه‌مندان DS در کشور عزیزمان است.