۱۳۹۶-۰۶-۰۷

معرفی DS 5LS

DS-5LSدی‌اس ۵ ال‌اس

خودروی DS5LS که در ابتدا به عنوان پرچمدار سیتروئن به برای بازار چین طراحی شد، راه خود را به سایر بازارهای آسیایی باز‌کرده‌‍است. این خودروی لوکس 4.7 متری، اولین نماینده طراحی "بال‌های DS" است که سیتروئن طرح آن را الهام گرفته از" طرح باله‌های چراغ جلوی DS 1955" می‌داند.

با طراحی جذاب لوگوی جلو خودرو، چراغ‌های زنون جلو، چراغ‌های عقب و طراحی بدنه خارق العاده این مدل، زیبایی شناسان مسلما جذب زیبایی آن خواهند شد.
سیتروئن در این خودرو تمرکز خود را بر روی یک طراحی لوکس داخلی متمرکز کرده است و با استفاده از مواد با کیفیت، طرح‌های داخلی مسحور کننده‌ای خلق کرده است.
برای این خودرو، از چرم ناپا استفاده شده‌است که علاوه بر صندلی‌ها بر روی داشبورد این مدل هم قابل مشاهده است. طراحی انحصاری الهام گرفته از “بند ساعت” برای صندلی‌های DS بر لوکس بودن فضای داخل خودرو افزوده است. آپشن‌های داخلی این خودرو شامل سیستم تصفیه هوا، مانیتور7 اینچی، قفل و استارت بدون سوییچ، ماساژور و گرمکن صندلی و سانروف است که این خودرو را در زمره‌ی خودروهای جذاب بازار در این زمینه قرار می‌دهد. مانیتور 7 اینچی DS 5LS، با کیفیت روز جهان طراحی شده و با قابلیت تاچ، به شما اجازه می‌دهد از DVD Player، رادیو و یا امکانات تلفن همراه هوشمند خود در خودرو استفاده کنید.
بد نیست کمی هم در مورد نمایشگر بالای فرمان صحبت کنیم. در DS 5LS، سه نمایشگر در این قسمت تعبیه شده است، که در مانیتور وسط سرعت به شکل دیجیتال و آنالوگ به راننده نمایش ‌داده می‌شود و دو نمایشگر در چپ و راست، وظیفه‌ی نمایش اطلاعات حیاتی خودرو به راننده را دارند.
سیتروئن برای مدل DS5LS در زمینه امنیت هم سنگ تمام گذاشته است. سیستم‌های ABS، ESP، EBV، ASR و سیستم کمکی Hill Start، در کنار هشدار نقاط کور، ترمز اتوماتیک پارک و ایربگ، این خودرو را در کنار لوکس بودن، خودرویی امن می‌کنند.
نکته‌ی جذاب دیگر در مورد DS 5LS، تجربه‌ی جذاب موتور THP است که علاوه بر لذت بالای رانندگی، مصرف سوخت بهینه را هم برای شما به ارمغان می‌آورد. THP 165 که با همکاری BMW طراحی شده است، با توربوشارژ دوقلو و جعبه دنده‌ی 6 دنده، شما را به یک سواری لذت بخش دعوت می‌کند. سیستم تعلیق مناسب در کنار عایق صدای قوی و سیستم تصفیه هوا، آرامش رانندگی را به 5LS سواران خواهد داد.
سیستم هوشمند کشش به کار رفته در 5LS به راننده کمک می‌کند چسبندگی کافی برای رانندگی در تمام سطوح را به دست آورد و ثبات خودرو در شتاب را تامین می‌کند. در کنار این سیستم، ترمز الکتریکی DS در سربالایی‌ها و یا ترافیک‌های سنگین به شکل اتوماتیک فعال می‌شود و با شروع شتاب‌گیری قطع می‌شود تا تجربه‌ی رانندگی در شرایط سخت را هم برای راننده راحت‌تر کند.
اما شاید یکی از کاراترین سیستم‌های امنیتی 5LS که به آن اشاره هم شد، سیستم هشدار نقاط کور باشد. این سیستم جدید، در هنگامی که خودرویی در نقطه‌ی کور آینه شما قرار داشته باشد، یک نشانگر را روی آینه روشن می‌کند و به این ترتیب شما را از خطر احتمالی آگاه می‌کند.
آرین موتور تابان، نمایندگی رسمی DS در ایران، مفتخر است که این خودروی زیبا و قدرتمند را به هم‌وطنان عزیزمان عرضه کند.