۱۳۹۶-۰۹-۲۴

نقد و بررسی خودروی دی‌اس ۷ کراس‌بک

ds-7-crossback دی‌اس ۷ کراس‌بک

کمپانی دی‌اس به ساخت خودرو‌های لوکس و با کیفیت معروف است، حال این شرکت فرانسوی در اقدامی تازه خودرو‌یی به نام DS7 کراس‌بک را معرفی کرد.

به نظر می‌رسد این اتومبیل زیبا قادر است بخش بزرگی از تمرکز بازار خودرو در اروپا را به خود اختصاص دهد. همانطور که از اسم دی‌اس ۷ کراس‌بک مشخص است، نمای عقب این خودرو به اتومبیل‌های کراس ‌اور شباهت دارد، اما نمی‌توان آن را یک کراس ‌اور به حساب آورد و از نظر کارشناسان خودرو، دی‌اس ۷ کراس‌بک را باید در دسته شاسی‌بلند‌های لوکس شهری بررسی کرد. عرضه رسمی دی‌اس ۷ کراس‌بک از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی انجام می‌گیرد و به نظر می‌رسد این اتومبیل زیبا، پتانسیل این را دارد که به پرفروش‌ترین خودرو شاسی‌بلند اروپا در سال آینده، تبدیل شود.

بررسی ظاهر دی‌اس ۷ کراس‌بک

طراحی‌های خودرو‌های دی‌اس، همیشه منحصر به فرد و خیره‌کننده بودند و به نظر می‌رسد همین امر در طراحی ظاهری دی‌اس ۷ کراس‌بک نیز رعایت شده است. دی‌اس 7 کراس‌بک بر روی پلتفرم اختصاصی سیتروئن یعنی EMP2 ساخته است، به همین دلیل حتی قبل از مشاهده خودرو، می‌توان پیش‌بینی کرد که دی‌اس 7 کراس‌بک از نظر ظاهری، در کلاس اتومبیل‌های لوکس شهری قرار دارد. جلو‌پنجره‌ مشبک و مشکی به همراه خطوط چراغ‌های ال‌ای‌دی، ظاهری لوکس و در عین حال تهاجمی در نمای جلوی دی‌اس 7 کراس‌بک بوجود آورده است. زمانی که به فرورفتگی قسمت چراغ‌های مه شکن و کشیدگی چراغ‌های ال‌ای‎‌‌دی توجه می‌کنیم، حس تهاجمی بودن دی‌اس 7 کراس‌بک را بیش از پیش متوجه خواهیم شد و به نظر می‌رسد طراحان دی‌اس، از متد‌های طراحی خودرو‌های عضلانی برای طراحی دی‌اس 7 کراس‌بک استفاده کرده‌اند. نوار کرومی قرار گرفته در زیر پنجره‌ها و اطراف چراغ‌های جلو و عقب دی‌اس 7 کراس‌بک، به ما یادآوری می‌کند که با خودرویی لوکس و با کیفیت سر و کار داریم. در نمای عقب دی‌اس 7 کراس‌بک، ضمن مشاهده چراغ‌های ال‌ای‌دی خیره کننده، باید به اگزوز‌های منحصر به فرد این خودرو نیز اشاره کرد؛ اگزوز‌های ذوزنقه که نشان‌گر زبان طراحی منحصر به فرد دی‌اس است. در نمای جانبی دی‌اس 7 کراس‌بک می‌توان به خطوط عضلانی و کشیده روی در‌ها اشاره کرد که همراه با رینگ‌های کرومی منحصر به فرد این خودرو، ظاهری محرک و قدرتمند در دی‌اس 7 کراس‌بک  بوجود آورده است.

مشخصات فنی دی‌اس 7 کراس‌بک

آرین‌موتور، نماینده رسمی دی‌اس اتوموبیلز در ایران، مفتخر است که محصولات این برند لوکس را برای هم‌میهنان عزیز فراهم کرده است. شایان ذکر است که خودروی دی‌اس ۷ کراس‌بک زمستان امسال در ایران پیش فروش خواهد شد و در سال جدید شاهد حضور این خودروی افسانه‌ای در خیابان‌های ایران خواهیم بود.