۱۳۹۵-۰۵-۰۲

برند دی اس برپاکننده پروژه هرم لوور پاریس

برند دی اس برپاکننده پروژه هرم لوور پاریس

با حضور ویژه ریاست جمهوری فرانسه ، مدیریت موزه لوور و مدیر عامل دی اس روز گذشته فضای بازسازی شده موزه لوور بازگشایی و از فردا جهت رویت عموم باز خواهد بود .

پروژه مهمی که هرم نام دارد و در سال 2014 آغاز شده ورودی سنتی موزه را شکوهمندتر از همیشه نموده و برای 9 میلیو ن بازدیدکننده که هر ساله به موزه لوور می آیند با تجهیزات بهتری آماده شده است و کل این پروژه به دستکاری معماری ساختمان نیاز نداشته است. برپاکننده پروژه لوور از سال 2015 برند دی اس می باشد که با ملحق شدن به Ieoh Ming Pei با عینیت بخشیدن به ماهیت غیر سنتی آن از این پروژه حمایت نموده است.
اگر به دنبال نقطه مشترک بین برند دی اس و پروژه لوور می باشید آن را باید در فلسفه یکپارچگی حال و گذشته آنها برای ساختن آینده شان جستجو کنید. Yves Bonnefont مدیر عامل برند دی اس ضمن حمایت از پروژه هرم لوور در 2015 می گوید: ما دیدگاه مشترکی در بالاترین و ظریفترین میزان کارایی و نوآوری فنی داریم، دیدگاهی سبب مشهور شدن فرانسه در جهان گشته است. به نظر می رسد که همکاری ما با این پروژه امری است کاملا متعارف. از هر زاویه که به این پروژه بزرگ بنگرید این هرم یک کار هنری نوین است. کاری که دی اس به آن ملحق گشت تا ماهیت نوین بودن را که به دنبالش بودیم را تجسم سازد.
پروژه تکمیل شده هرم که در سال 2014 آغاز شده بود مطمئنا تجربه جدیدی را برای بازدیدکنندگان موزه لوور پاریس به همراه دارد.هدف این پروژه بازسازی شبستان ورودی زیر هرم بوده تا از 9 میلیون بازدیدکننده ای که سالانه به این موزه می آیند استقبال بهتری به عمل آید.نوسازی این پروژه به سال 1989 برمی گردد که در آن زمان پیش بینی می شد موزه سالانه 4.5 میلیون بازدیدکننده داشته باشد.امروزه این چالش وجود داشته که برای بازسازی این پروژه راه حلهایی واقعی ارائه شود که بدون دستکاری معماری ساختمان و بدون تعطیل شدن موزه در حین انجام عملیات ، کار بازسازی صورت گیرد. و این کاری بود که باید انجام می شد.دوبرابر شدن نقاط کنترل ورودی جهت سهولت عبور بازدیدکنندگان،دو پیشخوان اطلاعات که دور از اماکن پرهیاهو باشد،بلیط فروشی مرکزی، محوطه های بزرگتر برای آماده سازی راهنمایان تورها از جمله موارد پیشرفتی در این هرم می باشد، در کنار این موارد اطاقهایی جدیدی هم در Pavillon de l’Horloge تعبیه شده که از دیروز افتتاح شده است.