۱۳۹۵-۱۲-۱۵

بازخورد دی‌اس در دنیا

ds feedback around worldبازخورد دی‌اس در دنیا

وقتی هر فردی نامی خاص مثل برند یا شخصی معروف را می‌شنود، ناخودآگاه بازخوردی از آن مورد برای او تدایی می‌شود، صرفا این بازخورد همیشه مثبت نیست و ممکن است کاملا مخرب باشد، نکته‌ حائز اهمیت دیگر این است که این بازخورد کاملا شخصی و سلیقه‌ای است، فردی ممکن است با شنیدن نامی خاص، به دلیل داشتن خاطره‌ای بد از آن، بازتاب بدی داشته باشد و در عین حال فردی دیگری به یاد بهترین خاطرات دورانی از زندگی خود بیفتد.

مدیران و روسای به فکر، نهایت تلاش خود را می‌کنند تا مردم با شنیدن نام برند، محصول یا هرچیز دیگه‌ای که به هر نحوی به آن‌ها مربوط می‌شود، بهترین بازخورد برای آن‌ها پدید آید و این عمل را با استفاده از ایده‌های خلاقانه در تبلیغات خود و تجربه‌ کاربری خوب، خلق می‌کنند. برای هر محصولی بدترین اتفاق این است که با صفات بد و ناشایست میان مردم شناخته شده باشد.

رییس جمهور وقت فرانسه، شارل دو گل در ۲۲ اگوست ۱۹۶۲ مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به صورت معجزه‌وار از این سوء قصد نجات پیدا کرد، تروریست‌ها طبق برنامه با مسلسل به خودروی حامل رییس جمهور حمله کردند و خودرو را به گلوله بستند و با این که تایرها مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند ولی با خودرو توانست با نهایت سرعت از محل سوء قصد متواری شود و رییس جمهور از این که خودرویی که حتی تقویت نشده بود توانست جان او را از این عملیات نجات دهد شکه شده بود، شایان ذکر است خودرویی که جان رییس جمهور را نجات داد، خودروی دی‌اس بوده.

علاوه بر مورد ذکر شده، خودروهای دی‌اس به دلیل فضای کافی و راحت، مورد توجه زیاد رانندگان تاکسی در فرانسه قرار گرفت، خارج از مرزهای وطن این خودروی اشرافی فرانسوی، مورد توجه افراد سرشناسی زیادی قرار گرفته است و برای مثال می‌توان به یوری گاگارین، اولین فردی که فضا رفت و پاپ جان ۲۳ام اشاره کرد.

دی‌اس در رسانه‌ها همیشه حضور پررنگی داشته و بارها ظهورش باعث شگفتی مردم شده است. این خودرو بارها در سریال تلویزیونی Mission: Impossible به نمایش گذاشته شده، همچنین خودروی دی‌اس در رمان “نیمه شب به علاوه یک” اثر ژاوین لیال به عنوان خودروی فرار تاجر فراری و محافظانش در نظر گرفته شد، خودروی دی‌اس ۲۱ روی جلد آلبوم جین چایلد در سال ۱۹۸۹ نمایان شد، حتی درباره‌ی این خودرو دو فیلم ساخته شد، اولین آن‌ها به نام “الهه‌ی ۱۹۶۷” که درباره‌ی مردی ژاپنی است که در استرالیا خودروی دی‌اسی میخرد و فیلم دوم با نام “تب سرد” محصول مشترک ژاپن و ایسلند در سال ۱۹۹۵ است.

جالب‌ترین بازتاب دی‌اس در رسانه‌ها در فیلم بسیار معروف بازگشت به آینده (قسمت دوم) محصول سال ۱۹۸۹ است که وقتی شخصیت اصلی ۳۰ سال به آینده سفر می‌کند و خودروی دی‌اس دست‌کاری شده را به عنوان تاکسی پرنده می‌بیند. در این فیلم ۳۰ سال بعد مصادف با سال ۲۰۱۵ میلادی بود و جالب است بدانید که دی‌اس در سال ۲۰۱۵ تولد ۶۰ سالگی این برند برگزار شد و دوست‌داران این خودرو با حضور ۷۰۰ دی‌اس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف در پاریس، بهت زده شدند.

از ۵ اکتبر ۱۹۵۵، زمانی که این الهه فرانسوی معرفی شد، تا امروز، مردم آن را با زیبایی، وقار و اشرافی توصیف کرده‌اند و جای خوبی میان طرفداران خودروهای پرمیوم پیدا کرده است. آرین موتور تابان مفتخر است که این الهه‌ی فرانسوی را که در خور همیهنان عزیزمان است را برای آن‌ها فراهم کرده است.