۱۳۹۶-۰۱-۱۴

بررسی سوپراسپرت برقی دی‌اس

ds hybrid supersport سوپراسپرت برقی دی‌اس

سوپر اسپرت برقی دی‌اس به جمع جذاب‌های فرانسوی اضافه شد.

همانطور که قبلا توضیح داده شده بود، یکی از اهداف معرفی خودروی مفهومی، دریافت بازخورد از مشتریان است، خودروهای مفهومی دی‌اس همیشه به عنوان ٬تابو شکن٬ شناخته شده هستند. در بازار سوپراسپرت‌ها جای خالی دی‌اس احساس می‌شد و بالاخره امسال این خلا پر شد.

در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو امسال، اقدام به معرفی سوپراسپرت برقی که در سال قبل به عنوان خودروی مفهومی در همین نمایشگاه به نمایش در آمده بود، کردیم. این الهه‌ سریع با ۴۰۰ اسب بخار قدرت و صفر تا صد ۴.۵ ثانیه‌ای توجه متخصصین و خبرنگاران این صنعت را به خود جلب کرد، باتری‌های یون لیتیومی این خودرو زیر بدنه‌ فیبر کربنی قرار گرفته و علاوه بر تعدیل وزن باعث شده تا گشتاور تولیدی نیز به صورت موازنه در چرخ‌ها پخش شود.

دی‌اس همیشه نوآوری و خاص بودن را در دستور طراحی خود قرار داده است و این خودرو هم از این قاعده مستثنی نیست، چراغ‌های ال‌ای‌دی دی‌لایت جلو قابلیت گردش ۱۸۰ درجه‌ای را دارند در حالی که چراغ‌های راهنمای عقب با سقف ترکیب شده و زوجی منحصر به فرد را خلق کرده‌اند، ستون فقرات این سوپراسپرت با نواری کرومی که امضای برند دی‌اس است، مزین شده است. در نگاه اول از پشت این خودرو شما را تعجب‌زده خواهد کرد، شیشه عقبی وجود ندارد! به جای آن از دوربین استفاده شده و جایی که انتظار آینه میانی را دارید، صفحه نمایشی که متصل به دوربین عقب است وجود دارد.

داخل این خودرو حاصل ۸۰۰ ساعت طراحی، تست و تولید است قسمتی از حاصل آن داشبرد استیل، سیستم صوتی Focal Utopia و ساعت انحصاری که می‌توان آن را مچ بست یا در صورت تمایل در محل تعبیه شده در وسط کنسول قرار بدید و صفحه‌ نمایش ۱۰ اینچی است.

در این خودرو از صفحه‌ آمپر آنالوگ پشت فرمان خبری نیست! بلکه با صفحه نمایش ۱۲ اینچی تعویض شده و اطلاعات موردنیازتان را درباره‌ی وضعیت خودرو به شما ارائه می‌دهد.

این شاهکار طراحی و مهندسی قرار است تحت عنوان سوپراسپرت به جمع جذاب‌های فرانسوی بپیوندد.