۱۳۹۷-۰۲-۲۷

سیستم پارک خودکار DS Park pilot

park-pilot سیستم پارک خودکار

یکی از جدیدترین فناوری‌های توسعه یافته توسط کمپانی فرانسوی DS، سیستم پارک خودکار منحصر به فرد این شرکت است که به DS Park pilot نامگذاری شده است.

سامانه DS Park pilot در جدیدترین محصول این خودروساز فرانسوی یعنی DS7 قرار دارد. این سامانه در واقع جزء فناوری‌های کمک راننده به حساب میرود که قادر است با بهره‌گیری از رادارها و سنسورهای تعبیه شده در خودرو، آن را به صورت اتوماتیک در بهترین و مناسب‌ترین شکل پارک کند. این سیستم جدید منحصرا در اختیار شرکت DS است و از جهات مختلفی با نمونه‌های موجود در بازار خودروهای مدرن متفاوت است. شاید اصلی‌ترین تفاوت DS Park pilot با مابقی فناوری‌های مشابه، انتخاب بین حالت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است. زمانی که شما این سیستم را فعال می‌کنید، سنسورها و دوربین‌های تعبیه شده پیکره اتومبیل به صورت اتوماتیک به دنبال جای پارک مناسب میگردند؛ البته در نظر بگیرید برای اینکه این سامانه بتواند به بهترین شکل مسیر را اسکن کند، باید سرعت اتومبیل را زیر 30 کیلومتر در ساعت برسانید. زمانی که جای پارک مناسب پیدا شد، سیستم پارک خودکار تمام زوایای ناحیه مورد نظر را می‌سنجد و پس از آن مسیر پیش فرضی برای شما در مانیتور خودرو ترسیم میکند. این مسیر در واقع نحوه حرکت اتومبیل را نشان میدهد؛ از همین رو اگر هم نخواهید از سیستم پارک خودکار برای پارک اتوماتیک استفاده کنید، می‌توانید بر اساس المان‌های به تصویر کشیده شده، یک پارک ایمن و مطمئن داشته باشید. همچنین این سامانه قادر است شرایط پارک نیمه اتوماتیک را برای شما فراهم سازد؛ به شکلی که هر مرحله از پارک خودرو با اجازه شما صورت بگیرد و سرعت حرکت خودرو نیز بر اساس خواست شما انجام شود. مهندسان کمپانی فرانسوی DS، برای اینکه بهترین فرم از سیستم پارک خودکار را برای شما فراهم سازند، DS Park pilot را به هوشمندانه‌ترین شکل ارائه کرده‌اند و شما می‌توانید برای هر شکل از پارک کردن، از این سیستم هوشمند استفاده کنید. توسعه‌دهندگان این سامانه با بررسی انواع پارک خودرو، هوش مصنوعی DS Park pilot به چهار نوع پارک کردن مجهز کرده‌اند. شما بسته به شرایط مسیر می‌توانید بین این ۴ شکل از پارک کردن، یکی را انتخاب کرده و خیالتان را از بابت پارک خودروتان در محلی مناسب راحت کنید. این سامانه فعلا در خودروی DS7 دیده شده است و توانسته است رضایت مشتریان این خودرو را در سراسر جهان جلب کند.

چقدر میتوان به سامانه DS Park pilot اعتماد کرد؟!

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های سیستم پارک خودکار DS Park pilot نسبت به مابقی سامانه‌های مشابه این است که شما با بهره‌گیری از المانها و شاخصه‌های این سیستم، قادر خواهید بود صفر تا صد نحوه پارک اتومبیل را در تصویر منتشر شده در مانیتور خودرو، مشاهده کنید. از همین رو در هر زمان اگر فکر کردید که این فرم از پارک کردن مناسب نیست یا سنسورها در تشخیص ناهمواری‌ها یا اشیاء مسیر اشتباه کرده‌اند، می‌توانید هدایت خودروتان را بدست بگیرید و سیستم را غیر فعال کنید. البته بر اساس نظر بسیاری از مصرف‌کنندگان و کارشناسان حوزه اتومبیل، سیستم DS Park pilot دقیق‌ترین سامانه پارک اتوماتیک خودرو تا به امروز بوده است و تا به امروز توانسته است رضایت کامل افراد را جلب کند.