۱۳۹۶-۱۰-۰۷

DS Performance

DS performance دی‌اس پرفورمنس

برند لوکس DS در سال 1955 توسط سیتروئن تاسیس شد. هدف از بوجود آمدن DS، نمایش بهتر سیستم تعلیق هیدروپانوماتیک به بازار‌های جهانی بود.

امروزه DS، به عنوان یکی از برترین برند‌های اروپایی شناخته می‌شود که اتومبیل‌هایش ضمن برخوردار بودن از استاندارد‌ها و کیفیت‌های بالای ساخت سیتروئن، حسی متفاوت و منحصر به فرد را به افراد می‌دهد. از گذشته تاکنون سیتروئن DS یکی از معتبر‌ترین خودروسازان در مسابقات رالی بوده‌‌ است، همین امر باعث بوجود آمدن بخش DS پرفورمنس ( DS Performance ) شده است. DS پرفورمنس توسط بخش مسابقات خودروسازی سیتروئن DS در سال 2016 بوجود آمد و هدف آن ایجاد برتری و توسعه خودرو‌های DS می‌باشد. مجموعه DS پرفورمنس متشکل از کارشناسان متخصص سیتروئن DS و البته راننده‌های مسابقات فرمول E این کمپانی است، که به دنبال بر ایجاد تعادلی جدید در خودرو‌های DS می‌باشند. متخصصان DS پرفورمنس با ایجاد کیت‌های جدید بدنه و همچنین استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها، اقدام بر ایجاد حسی لوکس و در عین حال اسپرت در خودرو‌های DS کرده‌اند.
طراحی منحصر به فرد DS پرفورمنس
خودرو‌هایی که توسط تیم تخصصی DS پرفورمنس باز طراحی می‌شوند، معمولا از المان‌های خاص خود پیروی می‌کنند که در هیچ اتومبیل دیگری مشاهده نمی‌شود؛ این المان‌های خاص طراحی شامل رنگ مشکی براق سقف و هم چنین رینگ‌های دایموند کات مشکی است. اسپویلر ( بال عقب ) یکی دیگر از مشخصات طراحی‌های DS پرفورمنس است. در طراحی آینه‌های بقل در اتومبیل‌های باز طراحی شده توسط تیم DS پرفورمنس، از رنگ مشکی براق همراه با خطوط استیل استفاده شده است که حسی اسپرت و در عین حال لوکس را القا می‌کند. طراحی‌های تیم DS پرفورمنس با نام DS پرفورمنس لاین ( DS Performance Line ) عرضه می‌شوند. DS پرفورمنس لاین با ارائه پکیج‌هایی منحصر به فرد برای خودرو‌های DS، چهره‌ دیگری از خودرو‌های این کمپانی به جهانیان معرفی کرد. بر اساس گفته متخصصان DS پرفورمنس، قرار است این تیم طراحی هر سال برای خودرو‌های DS، پکیج‌های متفاوتی ارائه دهند که به نظر می‌رسد پکیچ امسال خودرو‌هایی با سقف مشکی و ظاهری تهاجمی برای ما به ارمغان بیاورند.
طراحی داخلی DS پرفورمنس
بر اساس پکیج‌های معرفی شده توسط DS پرفورمنس لاین، قرار است خودرو‌های دارای این پکیج‌ها از پدال‌های آلومینیومی و مسابقه‌ای، همراه با صندلی‌های اسپرت بهره‌مند باشند که همین موضوع باعث می‌شود به اتومبیل‌های DS نگاهی متفاوت‌تر کرد و جنبه اسپرت این خودرو‌ها را مد نظر داشت. تمام قطعات داخلی طراحی شده توسط تیم DS پرفورمنس از جمله فرمان و صندلی‌ها، با چرم بازالتی مخصوص پوشیده شده‌اند که منحصرا توسط تیم DS پرفورمنس برای خودرو‌های DS طراحی شده است. به نظر می‌رسد مجموعه DS پرفورمنس بر روی جزئیات داخلی خودرو‌های DS وقت زیادی گذاشته است که همین موضوع باعث مقایسه اتومبیل‌های DS، با خودرو‌های اسپرت دیگر می‌شود.
کاهش مصرف سوخت با پکیج‌های DS پرفورمنس
تیم متخصص DS پرفورمنس، فقط بر ظاهر خودرو‌های DS متمرکز نشده‌اند و با ایجاد تغییراتی باعث کاهش مصرف سوخت و تولید دی‌اکسید کربن در اتومبیل‌های سیتروئن DS شده‌اند. مجموعه DS پرفورمنس، یک سیستم خاموش و روشن شدن اتوماتیک برای خودرو‌های DS در نظر گرفته است که مصرف سوخت را در اتومبیل‌های این شرکت تا 25 درصد کاهش داده است؛ همچنین با در طراحی یک سیستم تعلیق جدید، باعث ایجاد شتاب بالا‌تر و در عین حال راحتی بیشتر در خودرو‌های DS شده‌اند.