۱۳۹۵-۰۳-۲۲

افتخار آفرینی دی اس در پاریس

افتخار آفرینی دی اس در پاریس

امروز هر دو راننده مسابقات فرمول یک دی اس به دنبال برنامه های تمرینی خود اجرای خارق العاده ای در این مسابقات داشتند.Sam Bird مسابقه خود را با Pole Position و Jean-Eric Vergne در بخش P3 آغاز نمودند.

توقعات افراد گروه دی اس در پارکینگ مسابقات دی اس تا زمانی که ماشینها پشت حصارها منتظر  پنج چراغ آغاز مسابقه بودند ، بسیار بالا بود، اما متاسفانه Bird هنگام گریز در قسمت چرخ دچار آسیب جدی شد و برتری در دور اول را از دست داد و بنابراین مقام اول را به Di Grassi واگذار نمود.

Vergne هم این فرصت را به دست آورد که با حرکتی جسورانه ازهم تیمی خود که پشت سر Di Grassi بود پیشی بگیرد و این روال تا زمانیکه تمامی ماشینها دور اول را به پایان برسانند ادامه یافت.

روال پیشرو بودن Di Grassi همانگونه ادامه یافت و منجر به این گشت که Vergne و Bird هردو در مقام دوم قرار گیرند. هر دو راننده تیم دی اس  نزدیک به هم دور قبل از شروع را ادامه دادند و این دور را در یک زمان به اتمام رساندند.Bird  سعی داشت خود را با Vergne در زمان خروج از گاراژ همراستا کند و در آن لحظه نفس همه مهندسان و مکانیکهای تیم حبس شده بود.

در دور دوم Sebastien Buemi سعی نمود به آرامی جایگاه خود را از p8  به p4 ارتقا دهد و در نهایت پشت سر Bird قرار گرفت و با رقابتی تنگاتنگ در چند پیچ به همین روال ادامه داد. او سعی داشت از Fanboost استفاده کند و موقعیت Bird را بدست آورد اما Bird همچنان از موقعیت خود دفاع می نمود و در همین زمان Vergne هنوز در جایگاه دوم قرار داشت.

Bird تا شش دور در همین موقعیت قرار داشت تا اینکه در اولین گوشه زمانی که قصد دور زدن داشت دیر ترمز نمود و به مسیر مستقیم رفت ولی با انجام حرکتی خاص و خارق العاده بدون اینکه به ماشین صدمه ای وارد شود مجددا به خط برگشت و کمی دلگرمی گرفت اما همین اشتباه سبب گشت تا Buemi, Nicolas Prost و Stephane Sarrazin از وی پیشی گیرند و او در جایگاه p6 قرار گیرد.Vergne   با وجودی که هم تیمی اش دچار آسیب شده بود تا انتهای مسابقه جایگاه دوم خود را حفظ نمود.

افراد تیم انتظارداشتند پس از احیای مجدد اتومبیلها و شروع مجدد رقابت Vergne بتواند با Fanboost خود آماده چالش گردد و برنده شود اما ماشینی که عقب مانده بود نتوانست به موقع به انتهای مسیر برسد و مسابقه با همان جایگاه دوم تیم به اتمام رسید.

این یک نتیجه مطلوب برای تیم و برای دی اس درمسابقات پاریس است . من فصلی سخت را پشت سر گذاشتم و افراد تیم در مورد من صبوری نمودند. امروز دلم می خواست همه چیز را به عقب برگردانم و در این زمینه نهایت سعی خود را کردم. ایستادن در این جایگاه لحظه ای حیاتی برای من بود.

Bird ضمن یادآوری موفقیت بدست آمده توسط تیم در مسابقات ePrix لندن علیرغم شکست حاصله در این مسابقه از هم تیمی خود قدردانی نمود و اظهار داشت : من واقعا از Jev  ممنونم و می دانم که او لایق این جایگاه بوده است. ما دوباره ثابت کردیم که حریفهای بزرگی هستیم و امروز مجددا این حس در ما زنده شد که ما در برلین پیشکسوت می باشیم.

رییس تیم Alex Tai به اهمیت همکاری تیم با افراد برند پاریسی دی اس تاکید نمود و در ضمن اضافه کرد که شرکت دی اس بالاترین سطح مهندسی را برای تیم ما در نظر گرفته و ما از هر دو راننده این تیم که درکل  این رقابتها جایگاه خوبی را کسب کردند کمال تشکر را داریم. با وجود اینکه نتایج  با توجه به شایستگیهایی که داریم  کمی  نا امید کننده بود اما از Jev و افراد دی اس برای  نتایج کسب کرده در پاریس ممنونم. این نتایج اعتماد ما برای شرکت در مسابقات آلمان را به دنبال داشت.

مدیر عامل شرکت دی اس Yves BonnefonT هم از عملکرد تیم فرمول یک دی اس بسیار خرسند بود و بیان داشت: ما نمی توانیم توقع بیش از این داشته باشیم. این یک موقعیت فوق العاده و فراموش نشدنی  برای تمامی افرادی  است که در تیم فرمول یک دی اس حضور دارند. من شخصا به این نتایج افتخار می کنم و این یک موقعیت خشنود کننده برای تمامی افراد تیم بوده است. به هر دو راننده تیم باید آفرین گفت . دو مرد با استعداد که  تواناییهای تیم را در شهری که این برند در آنجا متولد گشته، به نمایش در آورند.

دوره بعدی مسابقات  فرمول E در تاریخ 21 می در برلین پایتخت آلمان می باشد.