۱۳۹۵-۰۳-۲۲

تیم دی اس ورجین ریسینگ در مسابقات فرمول E در برلین به روی سکو می رود

تیم دی اس ورجین ریسینگ در مسابقات فرمول E در برلین به روی سکو می رود

کسب رتبه دوم توسط تیم دی اس ورجین ریسینگ در مسابقات فرمول E برلین

Alex Tai رییس تیم مسابقات فرمول یک می گوید: ما دو راننده با استعداد داریم و به نظر می رسد که اکنون سرعت اتومبیلهایمان هم بالا باشد. اکنون ما Pole Position  بیشتری نسبت به دیگر تیمها داریم و فقط از دور سوم مسابقات فرمول ای Dragon  دست کشیدیم.

وقتی شما در Pole Position  مسابقه را شروع می کنید یعنی قصد برنده شدن دارید و  در مورد امروز هم همین توقع وجود داشت اما Buemi بسیار سریع عمل کرد .Vergne  بیان می دارد : زمانی که Buemi در دور دوم هم از من پیشی گرفت خیلی سعی کردم موقعیت Pole Position   را بگیرم  و فکر می کنم این نشانگر این بوده که تیم سعی دارد تمامی تلاش خود را برای ارتقا کارش انجام دهد اما می دانم که نتوانستم به بهترین نحو عمل کنم و همین باعث شد  امروز در جایگاه پنجم قرار گیرم. البته امتیازات ارزشمندی  که من کسب کردم سبب شد که تیم ما در کل رقابت در مقام سوم قرار گیرد. از این جهت بسار خوشحالم و تیم شایستگی این موقعیت را داشته است.

شانس Bird  در دور سوم که با  Daniel Abt در رقابت بود زمانی که با اتومبیل وی برخورد کرد و جلو و صفحه انتهایی اتومبیلش صدمه دید ، بسیار کم شد. رییس مسابقات ضمن تصمیم گیری محتاطانه خود در خواست نمود که اتومبیل بایستد و دماغه آن تعویض گردد. مهندسان Bird  از این تصمیم ناراحت شدند و سعی نمودند رئیس مسابقات را از این تصمیم منصرف کنند اما موفق نشدند.

وقتی Bird وارد پیت شد  با پایین آمدن جایگاهش ازP4 به P14  امیدش برای ماندن در کوران مسابقه از بین رفت. Bird می گوید : با تصمیمی که گرفته شد من بسیار نا امید شدم ، توقع نداشتم که برای این خسارت کوچک پرچم سیاه را بالا ببرند و در رادیو اعلام کردم که فکر نکنم جلو و صفحه انتهایی خیلی صدمه دیده باشد و این تصمیم سبب می شود که ادامه رقابت در مسابقه برای من مشکل گردد.

در پیت دماغه ماشین به راحتی و سریع تعویض گردید اما باز هم جایگاه  Bird ده مرتبه تنزل یافت و دیگر قادر نبود به جایگاه ده نفر برتر برگردد و با مقام P11 مسابقه پایان یافت. این قضیه برای راننده ای که امروز نتایج خوبی را کسب کرده بود و خود را رقیب سرسختی در مسابقات محسوب می کرد بسیار نا امید کننده بود. او بیان داشت : من واقعا از افراد تیم ممنونم، ما قصد داشتیم برای مدت طولانی دررقابت  Dragon این دوره باقی بمانیم اما امروز برای من نا امید کننده بود اما در کل تیم پیروز شد. اکنون همه تمرکز من بر روی مسابقات لندن خواهد بود که بدون شک فینال حماسه آفرینی در این فصل می گردد.

رییس تیم Alex Tai اضافه نمود: من واقعا به هر دو راننده افتخار می کنم، تصمیمی که برای Sam  گرفته شد بسیار تاسف انگیز بود و بدون شک اگر این خسارت به اتومبیل وی وارد نمی شد او رانندگی خارق العاده ای داشت اگرچه او باز هم با ارتقا مقام خود از P14 به P11 توانایی خود را ثابت نمود.Jev با برتری یافتن در طی Superpole ثابت نمود که جهت گیری تیم درست است. ما دو راننده با استعداد داریم و به نظر می رسد که  اکنون سرعت اتومبیلهایمان هم بالا باشد. اکنون ما Pole Position  بیشتری نسبت به دیگر تیمها داریم و فقط  دور سوم مسابقات فرمول ای Dragon   را از دست دادیم. مسابقه لندن موقعیت بزرگی برای ما  است  و افراد تیم ما و رانندگان ما با انجام هر مسابقه تجربه بیشتری کسب می کنند و بهتر به سمت برتر بودن پیش می روند. ما در موقعیت خوبی هستیم.

Xavier Mestelen Pinon مدیر اجرایی تیم هم به عملکرد تیم افتخار می کند و بیان می دارد: کاملا واضح است که ما اتومبیلهایمان را تا حدامکان ارتقا داده ایم و بسیار خشنودم که هر دو راننده ما با مدیریت صورت گرفته در Pole Position  در DSV-01 قرار گرفته اند. هنوز تیم ما رقابتهای مهمی پیش رو دارد که باید برای آنها  آماده گردند و اکنون باید تیم را  برای تلاش سختش  و آنچه امروز انجام داده است تشویق نمود.

مسابقات ePrix و فینال فصل در دوم و سوم جولای Battersea Park در پایان فصل انجام خواهد شد.