۱۳۹۶-۰۳-۲۰

تیم فرمول E DS و سم بیرد با پیروزی اولین مسابقه نیویورک تاریخ آفریدند.

ds wins new york Formula Eپیروزی دی‌اس در فرمول E

DS ویرجین، با پیروزی در اولین مسابقه اتوموبیلرانی در شهر نیویورک تاریخ آفریدند.

سم بیرد از تیم فرمول E  این راننده انگلیسی با  رانندگی خیره‌کننده خود از جایگاه چهارم تا اول در مقابل چشمان مبهوت تماشگران بروکلین تمامی افتخارات را مال خود کرد.

با تشویق پدیدآورنده و راننده ذخیره، Sir Richard Branson، بیرد به سرعت توانست که جایگاه خود در مسابقه را بهبود ببخشد و در داخل پیچ تند این پیست، جایگاه اول را از Daniel Abt تصاحب کند. توقفی در تایم بسیار مناسب در پیت نیز باعث شد تا بتواند فاصله ایمن خود تا نفر دوم (ژان اریک ورن) را حفظ کند. ۵ دور مانده به پایان مسابقه، خودروی ایمنی وارد پیست شد و به این معنی بود که در دو دور آخر مسابقه بسیار حساس‌تر خواهد شد ولی بیرد با شایستگی توانست شروع دوباره‌ای فوق‌العاده داشته باشد و با خیال اعتماد به نفس پرچم چهار‌خانه را رد کرد و نام خود را در تاریخ ثبت کرد.

در عین حال این مسابقه برای همکار و هم‌میهن بیرد، الکس لین با تلخی و شیرینی خاصی همراه بود. شایان ذکر است که لین به جای راننده اصلی تیم، خوزه ماریا لوپز، در این مسابقه شرکت کرد. در جلسه اولین تمرینی این راننده ۲۳ ساله انگلیسی، سرعت خارق‌العاده و عملکردی بسیار خوب نمایش داد، قبل از این که بتواند جایگاه نخست در مسابقه اصلی و اولین امتیاز مسابقات خود را کسب کند، به دلایل فنی محبور شد تا از مسابقه کنار برود.

بیرد در مصاحبه خود اذعان کرد: « از تیم DS که امروز عملکرد بسیار خارق‌العاده‌ای از خود نشان دادند نهایت تشکر را دارم، به خصوص مهندس تیم که منو در مراحل نهایی آرام و ریلکس نگه داشت.» Sir Richard Branson که بعد از بیرد جایزه پیروزی تیم را دریافت کرد. بیرد ادامه داد: « این مسابقه بسیار دشوار بود و بعد از ورود خودرو ایمنی به پیست کمی اعصاب خرد کن بود  زیرا من می‌دانستم که ورن رقیب بسیار سرسختی است و به نمی‌توان او را دست‌کم گرفت، ولی ما پیروز شدیم و حس بسیار خوبی دارم.»

لین افزود: «امروز، با برد سم بیرد و جایگاه نخست من، روز بسیار خارق‌العاده‌ای برای تیم بود، واضحا نارحت کنندس که نتیجه‌ مورد نظر ما کسی نشد ولی ما در حال حاضر در وضعیت بسیار خوبی هستیم و از این موضوع بسیار خوشحال هستیم.»

تیم DS در جدول کلی به جایگاه سوم نزدیک‌تر شده و فقط ۲۴ امتیاز با آن فاصله دارد و این در حای است که سم بیرد در جایگاه پنجم در رده‌بندی کلی راننده‌ها قرار گرفته است. شایان ذکر است که امروز بعد از ظهر ساختمان امپایر استیت به رنگ‌های تیم DS، بنفش و قرمز نورپردازی خواهدشد.

الکس تای، مدیر تیم گفت: «برنده شدن اولین مسابقه در نیویورک بسیار خارق‌العاده است، تمامی افراد تیم عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند. ما در طول فصل نشان دادیم که پتانسیل بسیار زیادی برای پیروزی داریم و مشاهده توانایی تیم در همچنین رویداد‌های بسیار حس خوبی برای تمامی ما ایجاد می‌کند. سم و الکس امروز عملکرد بسیار خوبی نشان‌ دادند. با حضور Sir Richard Branson و اسپاسنر جدید ما، Kaspersky این پیروزی بسیار ارزشمند‌تر شد.»

خاویر مستلان پینون، مدیر DS Performance افزود، پیروزی در شهری اسطوره‌ای مثل نیویورک، نتیجه‌ای بسیار مطلوب برای تیم است، تبریک به سم و تیم DS برای این پیروزی شگفت‌انگیز و البته تبریک به الکس برای کسب جایگاه نوک. امروز حاصل ساعت‌ها تلاش در هفته‌های گذشته در دستگاه‌های شبیه‌سازی و تست است و دیدن جواب دادن آن تلاش‌ها برای تمامی اعضای تیم بسیار شیرین است.»

پیروزی دی‌اس در نیویورک
پیروزی دی‌اس در نیویورک