۱۳۹۷-۰۲-۱۱

DS X E-TENSE: رویای ما برای سال ۲۰۳۵

DS X E-TENSE دی‌اس ایکس ای‌تنس

DS X E-TENSE تصور ما از آینده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جدیدترین خودروی مفهومی DS این مطلب را مطالعه کنید.

چشمهایتان را ببندید و به قدرت تصورتان اجازه دهید تا خودروی رویایی شما را در سال ۲۰۳۵ شکل دهد. از حستان استفاده کنید تا خودروی نشان دهنده یک خودرو چهار چرخ لوکس در آینده را با استفاده از ترکیب فرمهای جدید، مواد جدید و تکنولوژیهای جدید تجسم کنید. این یک مسئله شبیهسازی درباره تجسم خودرو رویایی در سال ۲۰۳۵ است که برای زنان و مردان در کمپانی DS Automobiles طرح شد و چکیده و ثمره مجموع طرحهای آنان شکل گیری DS X E-TENSE، خودرویی با طراحی غیر قابل قیاس است

آینده را به چالش کشیدهایم

در کنار شهرت برند DS برای اجرای طرحهای آوانگارد در واقعیت، DS Automobiles به عنوان سفیری کاردان در صنعت خودروسازی فرانسه ظهور کردهاست.

DS Automobiles ، برندی در قله تکنولوژی و کیفیت، تصمیم گرفته تا خودرویی رویایی را طراحی کند که شهرتجهانی خود در این زمینه را بار دیگر اثبات کند. در صنعت خودروسازی امروز که با سرعت بالایی در حال تغییر است، زنان و مردان در DS Automobiles بر آن شدند تا با شور و اشتیاق، خودرویی رویایی خود را به دور از هرگونه قیدی تجسم کنند.

ثمره این شور و اشتیاق بدون مرز DS X E-ETESE است.

چشمانداز آنها برای سال ۲۰۳۵ بسیار متفاوت از دیدگاه فعلی، درخواست نسبتا سختگیرانه برای طراحی بدون هویت و فقط دارای جریان است. طراحان در DS به دنبال ترکیب مزیتهای تکنولوژی با حجم بسیار زیادی خلاقیت هستند. که این دیدگاه به نیاز مخاطبان، چه آنهایی که همیشه تحسین دیگران را بر میانگیزند و چه آنهایی که مفهوم یک برند لوکس فرانسوی را درک میکنند، پاسخ میدهد. به طوریکه سلایق هر کدام به طور کامل ارضا شود. نتیجه این دیدگاه خودرویی است که در زیبایی، تحسین همگان را برانگیخته و در عین حال قابل لمس و الهام بخش است. این انقلاب در دیدگاه باعث شدهاست که برند DS سبکی جدید از تصورات را در صنعت خودروسازی بوجود آورد.

تجربه تفاوتی بنیادین

کابین این شاهکار با درهای الیتر و تریم داخلی آن ترکیبی از فیبر کربن و چرم است. ناگزیر چشم هر بینندهای به طراحی الماسگون صندلی آن که ارگونومی منحصر به فردی دارد جذب میشود. سطح پایین این صندلی باعث میشود که مرکز ثقل خودرو بیش از پیش به زمین نزدیک شود. در عین حال دسترسی به فرمان خودرو که با ترکیب چرم، چوب و فلز ظاهری فریبنده دارد بسیار دلنشین و راحت است. چرم دو رنگ کار شده در تریم خودرو دارای دو رنگ، آبی ملینیوم و آبی انیل، جذابیت بینظیری به داخل خودرو دادهاند. پدالها نیز از طراحی بیبهره نبودند و به جزییات آنها دقت زیادی شدهاست. این نکتهها حاکی از آن است که نشستن در چنین خودرویی تجربه منحصر به فردی است حتی قبل از آنکه خودرو شروع به حرکت کند.

فضایی دلنشین

معماری نامتقارن فضا در DS X E-TENSE، محیط متمایزی در سمت چپ و راست ایجاد کردهاست. این فضای نامتقارن حس فضای متفاوتی را در زیر سایهبان شیشهای به راننده میدهد. راننده در یک فضای کپسول مانند قرار دارد و بر روی یک صندلی پیشرفته با تمامی امکانات نشسته است که مانند پر قو او را در بر گرفته است. راننده در فضایی دلنشین نشسته است در حالی که خودرو در حالت خودران قرار دارد و راننده با خیالی آسوده از فضا و امکانات بینظیر و از سیستم صوتی بینظیر که رابط کاربری آن فرم پنل منحنی جلوی خودرو را دارد. لذت میبرد.

هنگامی که تریم داخلی خودرو که ترکیبی از چرم و فلز و چوب است چشم راننده را به خود معطوف کرده است و فضایی دلنشین برای او به وجود آوردهاست. شیشه هوشمند کف خودرو منظره جاده را به چشم راننده میآورد.

استفاده از رنگ آبی تیره (Navy blue) و قرمز تیره (rich red)، نورهای ورودی به داخل خودرو را تلطیف میکند و جریان خطوط طراحی خودرو در نبود صفحات نمایش ، برجستهتر میشوند. صفحه نمایش خودرو به طوری یکپارچه در پنل جلویی خودرو حل شدهاست و حس منحصر به فردی در خودرو ایجاد میکند.

سرنشینان از محیطی اطمینان بخش و محافظت شده بهره میبرند که هوای ورودی به آن فیلتر شده و خوشبو میشود. این هوای خوشبو سرنشینان را مدهوش کرده و گذر زمان را از یاد میبرد. که این خود بخشی از کیفیت تاثیرگذار خودرویی رویایی است. این خودرو بینظیر تا سه سرنشین را میتواند در فضای دلنشین خود جای دهد.

علاوه بر ارتباط با دنیای بیرون، خودرو یک سیستم ارتباطی و عملکردی بر پایه تشخیص صدا (IRIS) دارد که به صورت هولوگرام نمایش داده میشود و عملکرد خودرو را کنترل می کند.

تکنولوژی الهام بخش

برداشتن یک قدم فراتر از آنچه پیش بینی میشد. نتیجهای خارق العاده در بر داشت. خلق خودرویی به سبکی پر و به آرامی نسیم که توسط اشتیاق وصفناپذیر سازندهاش برای دوستداران و مشتاقان خودرو ساخت شد.

دو موتور الکتریکی در جلوی خودرو به عنوان قوای محرک DS X E-ETENSE عمل میکنند که عملکرد بیهمتایی دارند. در جاده، متوسط قدرت برای این خودرو 400KW(540 HP) است که در حد آخر خود به 1000KW(1360 HP) میرسد که نشان دهنده قدرت تیم تکنیکال DS Performance E است. شاسی فیبر کربن سوار شده بر سیستم تعلیق خلاقانه که کشش و چسبندگی را با تکیه بر سیستم هوشمند کنترل میکند تا بر روی هر سطحی عملکرد خودرو بهینه شود.

رویایی برای ۲۰۳۵

طراحی شده به عنوان چشماندازی از خودرویی در سال ۲۰۳۵ ، DS X E-TENSE، ستاره صحنهای است که اتمسفر برتری را در پنج قارهای که DS Automobiles در آن فعالیت دارد بر قرار میکند.

بهترین نمونه برای تعریف خودروی لوکس ـ YVES BONNEFONT، DS AUTOMOBILESS CEO

به عنوان یک تولید کننده خودرو، در قرن ۲۱ DS Automobiles ریشههای خود را در این صنعت گسترده است و در حال حاضر فصل جدیدی از تاریخ خود را با خودروهای نسل دوم شروع کرده است. جوانی و سر زندگی برند DS به عنوان اهرمی برای این برند است و با عرضه DS 7 CROSSBACK ما به راهمان برای عرضه خودروهایی که از زمان خود جلوتر هستند ادامه میدهیم. بر هیچکس پوشیده نیست که ما درباره خودروهای آینده خود ایده‌ها و تفکراتی داریم تا این انقلاب که شروع کردهایم را به صخرهای استوار در صنعت خودروسازی تبدیل کنیم. برنامه ما برای توسعه، در درجه اول بر روی بهرهوری انرژی و بهبود سطح ایمنی و راحتی در خودرو متمرکز است. کم یا بیش، ما از چگونگی مدلهای آینده خود تا سال ۲۰۲۵ با خبر هستیم و برای گسترش افق دید برند، تصمیم گرفتیم که یک چالش دیگری را برانگیزیم برای خلق یک خودرو رویایی. زمانی طولانی برای تحقق این رویا نیاز است و در نتیجه ما سال ۲۰۳۵ را برای تحقق این رویا انتخاب کردیم.

اثر رویایی ما DS X E-ETENSE است. تیم مهندسی و طراحی برند اختیار کامل دارند تا برای تحقق این پروژه به ایدههای خود پروبال دهند تا یک خودرو رویایی را خلق کنند. ما خودرویی را تصور کردیم که در سال ۲۰۳۵ هر فردی در آینده دوست دارد و نیاز دارد که لذت رانندگی با یک DS را در آن تجربه کند. تصور خود من خودرویی است که عاشق استفاده از آن باشم چه به عنوان یک طرفدار خودرو و چه به عنوان یک مشتری. من برای مردان و زنانی که با تجمیع ایدهها و رویاهایشان خودرویی بینظیر و رویایی را خلق کردهاند، کلاهم را از سر برخواهم داشت. ساخت شده توسط دانش افراد زبده در برند DS، DS X ETENSE در اساس، درباره احساس انسانهاست که با روح آوانت-گارد هدایت شده و ما برای تحقق آن به عنوان دوستداران خودرو و سازندگان آن، همه تلاشمان را به کار بردهایم.

یک اثر به یاد ماندنی – THIERRY METROZ, DS AUTOMOBILESS DESIGN DIRECTOR

به ما آزادی کامل دادهشده تا به رویاهای خود پر و بال دهیم و این پروسه رویا پردازی به ما این اجازه را داده تا یک خودرو با دو فضا مجزا طراحی کنیم که همزمان توانایی ارائه بهترین در هر دو وجه را دارد. ارائه لذتی بدون محدودیت همراه با قدرتی خارقالعاده که با هنر زندگی فرانسوی و تکنولوژی خودروهای خودران تلفیق شده است. با طراحی جسورانه فضای نامتقارن DS X E-TENSE، تفسیر جدیدی از خودروهایی با دو فضای مجزا بر روی چهار چرخ ارايه کردهایم.

چالش اصلی ما تصور یک رودستر به تمام معنا با قابلیت شتابگیری فوقالعاده است که با دو موتور الکتریکی تجهیز شده است. DS X E-TENSE مهندسی شده تا حس یک رانندگی بینظیر و هیجانانگیز را برای راننده مهیا کند. قدرت این خودرو راننده را مجاب میکند که از کلاه ایمنی استفاده کند و بر روی صندلی بنشیند که با بدنه خودرو یکپارچه و در عین حال قابل تنظیم است. بین رنگها و مواد به کار رفته در داخل و خارج خودرو ارتباط خاصی وجود دارد و فرمان و پدالهای خودرو در میان کابین خودنمایی میکنند دیگر ارکان داخل کابین شامل کلیدهای کنترل که با طرحهای چوب تراشیده در جای جای کابین خودرو قرار گرفته اند و سیگنیچرهای DS نیز داخل کابین را به زیبایی تزیین کردند.

ما همچنین در جای جای تریم داخلی از طرح خاصی از چرم استفاده کردیم تا احساس راحتی و زیبایی دلپذیری به کابین خودرو ببخشیم، این تریم داخلی در نهایت دقت و یکپارچگی صورت خواهد گرفت و با دوختهای طرح مروارید در زیباترین حالت ممکن ارائه خواهد شد. رابط کاربری مینیمال که شامل یک پنل نشان دهنده سرعت و سطح باتری که به زیبای طراحی شدند در کنار یک طرح ساعت مجازی که ثمره ایدهB.R.M است، جذابیت کابین خودرو را دو چندان خواهد کرد. فضای دلنشین داخل خودرو، هیجان هر سرنشینی را بر میانگیزد. هر زمان که من میشنوم که میگویند خودرو خودران این فرصت را به راننده میدهد تا در داخل خودرو کار خود را انجام دهد، باید بگویم که با این نظر موافق نیستم. من سفر با خودروهای خودران را فرصتی برای لذت بردن از سفر میدانم. من دوست دارم که سرنشینان از زمان خود در خودرو لذت کافی را ببرند. یکی از شاخصهها در طراحی خودروهای DS Automobiles ، تلاش برای تلفیق مفهوم لذت، همراه با هنر زندگی فرانسوی است.

در توسعهای همرا با شرکت Focal، پنل چوبی جلوی کابین خودرو تمامی المانهای سیستم صوتی را در خود جای داده است. سیستمی که توانایی بازآفرینی اجراها را با کیفیتی شبیه به اجرای زنده دارد. اطلاعات و حتی محتوای تصویری میتواند بر روی صفحه نمایشگر منحصر به فرد پخش شوند در حالیکه دستگاه قهوه در حال اماده سازی یک نوشیدنی دلنشین در محفظه پنهان طراحی شده در کابین است.

همه این ویژگیها با سیستم کمکی IRIS قابل کنترل است. سیستمی که میتواند به شکل یک هولوگرام در آمده و سرنشین میتواند چگونگی نمایش دادن آن را انتخاب کند از شکل یک انسان تا شکل یک کره یا هر چیز متفاوت دیگری. در کنار کنترل عملکردهای داخل خودرو، IRIS با دنیای خارجی نیز در ارتباط است.

رنگهایی که در این خودرو به کار رفتهاست در ارتباط با مفهوم لاکچری فرانسوی است از سرخ شگرف و قرمز روناس در داخل این فضای دلنشین تا آبی میلینیوم در بدنه خودرو. این ترکیب تیره از آبی و سبز در کالکشن رنگهای قرن ۱۸ توسط Louis Bertrand Castel ثبت شد که امروز صنعت مد جهان را جادو کردهاست.

ما همچنین به دنبال این بودهایم تا فرم طراحی و قرار گیری چراغها را تغییر دهیم. امروزه، همه خودروسازان به طریقی مشابه این قسمت از خودرو را طراحی میکنند، یک سپر، کاپوت و باله و چراغها به عنوان اتصالی بین این المانها قرار میگیرد. در آینده، ما اعتقاد داریم که ساختار چراغها تغییر خواهد کرد و سطح خودرو به عنوان چراغ عمل میکند. طرح پردهای DS LIGHT VEIL این قابلیت را به DS X E-ETENSE میدهد تا به فرمهای مختلف همراه با سیگنیچرهای DS در آید که به رنگهای مختلف و درخشندگیهای متفاوت قابل تغییر است.

طراحی منحصر به فرد جلو پنجره همراه با کاپوت دو تکه که در خط مرکزی خودرو به هم میرسند. برای ورود به کابین و فضای دلنشین خودرو، دو در الیتر و خفاشی که هر دو با دستگیرههای منحصر به فردی مجهز شدهاند، طراحی شدهاست.

نشان DS در پشت خودرو با دو خطی که از قسمت بالای کابین تا دیفیوزر کشیدهشدهاند در آمیخته و این دوخط تداعی کننده نشان X هستند که از نمای کناری هم نشان X قابل تشخیص است. زبان طراحی مشابهی نیز در تریم داخلی به کار رفتهاست. اجزاری داخلی هم نشان خودرو را دنبال میکنند. نشان DS X E-ETENSE

قسمت پایینی در پشت خودرو به آیرودینامیک آن اختصاص دادهشده است که از یک دیفیوزر هوشمند بهره میبرد. همانند چراغهای جلو خودرو، ساختار چراغهای هوشمند عقب خودرو که از تکنولوژی بازیاب انرژی بهره میبرند نیز تغییر کرده و به صورت چراغهای پردهای یکپارچه با سطح خودرو در آمده‌اند. لازم به ذکر است که خودروهای کانسپتی که در نمایشگاههای خودرو در سالهای اخیر نمایش داده شدهاند. تاثیرگذار نبودهاند. آنها میخواهند با غوطه‌ور کردن سرنشینان در حبابی از صفحات نمایش و لوازم مصنوعی، آنها را تحت تاثیر قرار دهند که این موضوع ایده لذت بردن را فدای تکنولوژی بیشتر کرده است. در DS Automobiles، ما به دنبال شکستن این ایدئولوژی برای تحقق بخشیدن به رویاهایمان هستیم تا الهام بخش دیگران باشیم که ایدهای را فدای ایدهای دیگر نکنند. این مهم است که طراحی در خودرو همه چیز نیست. اما ضروری است که درک از خلاقیت و هنر را در خودرو ببینیم. این دلیلی است که DS X E-ETENSE یک دوگانگی را بیان میکند، نه فقط بین پنل مجهز و فضای دلنشین کابین بلکه بین لذت و احساس دلپذیر رانندگی ترکیب شده با تکنولوژی کارآمد. نیازهای رانندگان ممکن است به طور نوسانی تغییر کنند اما هدف DS Automobiles این است تا به همه این نیازها پاسخ دهد.

پیادهسازی – ERIC APODE,SVP,PRODUCTS, BUSINESS DEVELOPMENT, DS BRAND

هر زمان که طراحی یک مدل جدید را آغاز میکنیم، مهارت، تخصص و ذوق طراحی تک تک اعضای DS Automobiles وارد کار میشوند. مدیران و طراحان خلاق محصول همیشه به دنبال زمینههای کاری جدید و ایدههای نو هستند در حالی که مهندسان فنی به طور طبیعی در حال کار در محدوده فعالیتهای تعریف شده خود هستند. در DS، ما خود را پیشرو در صنعت خودرو میدانیم و ماموریت ما عبور از تفکرهای رایج و معمول است. بعد از آن که ایدهها و تصمیمات خلاقانه اولیه گرفته شد سپس آمادهایم تا طرحها و ایدههای خود را در کارخانه به اجرا درآوریم و وارد پروسه تولید و فروش شویم.

DS X E-TENSE یک مورد جداگانه است. از آن آنجایی که هدف ما این است که رویا را به واقعیت تبدیل کنیم، ما هیچگونه مانعی را در راه خود نمیبینیم. تمام کسانی که به نوعی درگیر در این پروژه بودند آزاد در بیان رویاهای خود بودند و این ارتباط بین فناوری و هنر شاعرانه، استایل لوکس فرانسوی را در یک اتومبیل نمایان میکند.

گرچه هدف DS X E-TENSE مجسم کردن یک خودروی رویایی است، اما من معتقدم که مشتریان ما با ایدههایمان ارتباط برقرار میکنند. ما عملا می‌خواستیم دو جهان متفاوت در حال پدیدار شدن را، در یک ماشین که دو نوع احساس را ایجاد میکند برجسته سازیم. در کابین، نیاز به رانندگی است. رانندگی سریع و رها کردن قدرت فوقالعاده ماشین، درک احساسات جدید پشت چرخها را به همراه دارد. مسافرت در فضای ظریف و دلنشین داخلی ماشین به مجموعهای متفاوت از احساسات میپردازد. شما نیاز به احساسات، ایمنی و اطمینان دارید.

رانندگی اتوماتیک تجربه جدیدی را برای شما به ارمغان میآورد و میتواند به یک سفر با کشتی فضایی با امنیت کامل تشبیه شود. به طور واضح هدف ریشه کن کردن تصادفات و صرفه جویی حداکثر در زمان میباشد. لوگوی DS Automobiles نشان از سرعت، ایمنی و راحتی است.

وقتی که موضوع لذت هنگام رانندگی مطرح میشود، رانندگی اتوماتیک محدودیتهای خاص خود را دارد. ما در DS Automobiles به رانندگی لذت بخش با ماشین اعتقاد داریم و نمیخواهیم این احساس خوشایند به دست فراموشی سپرده شود. تا سال 2035 ممکن است مفهوم چهار چرخ و فرمان و پدال به کلی تغییر پیدا کند اما آنچه که فعلا نسبت به آن اطمینان داریم آن است که ما قصد نداریم همان سبک مرسوم و قدیمی را در ماشینهایمان پیاده کنیم. ما به گونهای عمل میکنیم تا مشتریانمان همچنان نسبت به اتومبیلها پرشور باشند و صاحب ماشین رویاهایشان باشند. قصد ما این است که افرادی که علاقهمند به فرهنگ و تاریخ ماشین هستند و به داشتن خودرویی با ارزش افتخار میکنند و خواستار تجربه احساس لوکس میباشند، با خودروهای ما به این احساس نایل شوند.

هر چند که از جهت فنی و تکنیکال به تیم طراحی و مهندسی آزادی عمل داده شده است اما تمام طراحیها و خلاقیتها در جهت شخصیت و ویژگی برند DS است. همه چیز در راستای راحتی و آسودگی به هنگام رانندگی است. به کارگیری مواد کاملا جدید در لوازم داخلی خودرو مانند پر گامی فراتر از فومهای دو ظرفیتی است که امروز در خودروی DS 7 CROSSBACK مورد استفاده قرار میگیرد. در همین حال، نوآوریها و تکنولوژیهای کمکی رانندگی که در DS X E-TENSE اراده میگردد سبکی جدید و متفاوت نسبت به مدلهای قبلی و رایج است و این نشان از جاهطلبی ما در این زمینه است.

هنگام انتخاب منبع قدرت برای DS X E-TEENSE، ما دو موتور الکتریکی تعبیه شده جلوی هر کدام از چرخها را درنظر گرفتیم. ابعاد و قابلیت اطمینان موتورهای الکتریکی همراه با بهرهگیری از جریان خطی و فوری تمام گزینههای دیگر را از بین میبرد. پیشرفت فوقالعادهای که در مسابقات فرمول E بدست آمده است، باعث شده است رویای بهرهگیری از تواناییهای باورنکردنی قدرت در میان مدت محقق شود. این دو موتور بوسیله یک موتور انتقال دهندهای که تاثیر مستقل دارد راهاندازی میشوند، در حالی که موقعیت متوسط باتری تضمینکننده توزیع متعادل وزن است که باعث دستیابی DS X E-TENSE به عملکردی نوآورانه در سیستم تعلیق میشود.

ترمزها نیز آوانگارد هستند و جزو اولین مزایای قابل ملاحظه برنامه تحقیقاتی فرمول E ما هستند. اعتقاد ما این است که پدهای ترمز جزئی از گذشته است و دیگر کاربرد ندارد چرا که موتورهای داخل چرخها توانایی کاهش سرعت را دارند و در نتیجه امکان کاهش سرعت را دارند. انتشار ذرات ریز به هنگام ترمز کردن در این سیستم جدید وجود نخواهد داشت.

ما یک نام تجاری جوان هستیم و با کمک یکدیگر عزم خود را جزم کردهایم تا DS در سال 2035 به واقعیت بپیوندد. من به شخصه دوست دارم تا هرچه سریعتر به سال 2035 برسیم تا رانندگی با چنین ماشینی را تجربه کنم.

درباره DS Automobiles

DS برند فرانسوی در پاریس در یکم جون 2014 تاسیس شد. DS در دسته خودروهای لوکس فرانسوی قرار میگیرد. لوکس بودن با ارزش میراث و روح آوانگارد به دست میآید، ارزشهای نوآوری و متمایز که از منتشر شدن اولین DS در سال 1955 نشات میگیرد.

محصولات DS طراحی شده برای مشتریانی است که با ماشین خود به دنبال بیان شخصیت خاص خود میباشند. محصولات DS شامل DS 3، DS 3 CABRIO، DS 4، DS 4 CROSSBACK، DS 4S، DS 5، DS 5LS، DS 6 و DS 7 CROSSBACK است. مدلهای مختلف DS در طراحی آوانگارد، توجه به جزئیات، تکنولوژی پیشرفته و آرامش و اطمینان احساسات متفاوتی را با توجه به مدل خود ارائه میدهند.

مدل DS 7 CROSSBACK با طراحی نوآورانه و با سبک پاریسی در نسل دوم ماشینهای DS قرار میگیرد. بر اساس تعهد به خودروهای هیبریدی و الکتریکی با کارایی بالا، برند DS مدل DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4 را در سال 2019 روانه بازار خواهد نمود.

در حال حاضر DS 7 CROSSBACK در تمامی شبکه فروش و نمایشگاههای DS قابل خریداری و دسترسی است. فروشگاه منتخب و مرکزی DS (DS WORLD PARIS, 33 rue Francois 1er) در پاریس است. DS یک برند معتبر تجاری است که از ارائه محصولات فراتر میرود و تجربه جدید در ارائه خدمات نیز برای شما به ارمغان میآورد.