Citroën DS
۱۳۹۶-۰۶-۱۱

معرفی DS5

معرفی DS5

پرچمدار یک برند لوکس جدید، با تمرکز بر زیبایی فرانسوی. دی‌اس با این ایده وارد بازار خودرو شد. دی‌اس ۵ در واقع اولین خودروی برند دی‌اس است که خارج از برند و مالکیت سیتروئن تولید می‌شود. اگرچه شباهت‌‎هایی میان آن و خودرو سیتروئن با همین نام وجود دارد، اما دی‌اس۵ با بهبود و رفع نقایص همنام قدیمی‌ترش، وارد عرصه رقابت شد. اگر یک طرفدار واقعی خودرو باشید، می‌دانید که مدل دی‌اس قدیمی سیتروئن تا سال‌ها به عنوان زیباترین خودروی زمانش انتخاب می‌شد. نام این برند از همان مدل معروف سیتروئن الهام گرفته شد.

در واقع PSA، شرکت مادر پژو و سیتروئن، با خلق برند دی‌اس، خود را برای نمایش قدرت و وقار فرانسوی در بازار لوکس آماده کرد. در واقع همانند بسیاری از برند‌ها دی‌اس هم برندی لوکس از یک کارخانه بزرگ است که سعی شده مزایای برند‌های سیتروئن و پژو در آن پیاده شود.
دی‌اس5 با یک طراحی جدید کابین، موتور بهبود یافته و چهره‌ای جدید نسبت به سیتروئن، هدف خود را در درجه اول بر ایجاد خودرویی لوکس و کارآمد گذاشته است.
موتور ۱.۶ لیتری و گیربکس ۶ دنده در کنار سیستم تزریق سوخت با پیشرانه “Blue HDI” همگی قدم‌های مثبتی در جهت بهبود وضعیت موتور سیستم است. صدای موتور در این سیستم جذاب است و در سرعت‌های کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت، قدرت گشتاور بالای خودرو کنترل بسیار باثباتی را برای راننده فراهم می‌کند.
مصرف سوخت در این خودرو بسیار بهینه است و به شکل تقریبی معادل ۴.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کلیومتر است.
طراحی داخلی جذاب خودرو دی‌اس۵، در برابر رقیبان هم قیمتش، آن‌را به زیباترین و لوکس ترین گزینه تبدیل کرده است. از طرفی این اولین مدل از خودرو‌های دی‌اس است که از بال‌های مشبک دی‌اس در طراحی خود استفاده کرده است. این طراحی در کنار طراحی بند ساعتی صندلی‌ها به شکل انحصاری در خودرو‌های دی‌اس استفاده می‌شود.
در این مدل، دی‌اس از یک نمایشگر ۷ اینچی استفاده کرده است، که در کنار سیستم تهویه، دوربین عقب و ناوبری ماهواره‌ای، یک تجربه رانندگی بی نقص را فراهم می‌کند.
از دیگر آپشن‌های دی‌اس۵ هم می‌توان به ورود بدون نیاز به سوییچ و رینگ‌های ۱۸ اینچی اشاره کرد.
مساله دیگری که در دی‌اس۵ اهمیت بسیار بالایی دارد، امنیت است. در واقع تمرکز دی‌اس۵ بر روی لوکس بودن، به هیچ عنوان به معنای فراموش کردن امنیت نبوده است. دی‌اس۵ در زمره‌ خودروهایی است که توانسته استاندارد ۵ ستاره NCAP اروپا را هم کسب کند.
آرین موتور تابان، نمایندگی رسمی دی‌اس در ایران، مفتخر است که این خودرو لوکس، ایمن و قدرتمند را به هم‌وطنان عزیزمان عرضه کند.