۱۳۹۷-۰۹-۲۷

اقامت فرناندو کاستا در نمایشگاه دنیای DS در کنار DS3 CROSSBACK

اقامت فرناندو کاستا در نمایشگاه دنیای DS در کنار DS3 CROSSBACK

نمایشگاه دنیای DS پاریس در تاریخ 26 اکتبر با اقامت فرناندو کاستا به یک گالری هنر معاصر تبدیل می شود.

برای فصل پاییز، نمایشگاه دنیای DS ، در کنار تجلیل از آثار مجسمه ساز فرانسوی فرناندو کاستا، انتخاب DS3 CROSSBACK را به عنوان “بهترین خودروی تولیدی جشن” میگیرد.

نمایشگاه از اول دسامبر 2018 در خیابان François در پاریس دایر خواهد شد.

فرناندو کاستا، سازنده مجسمه های فلزی

بلافاصله پس از نمایشگاه هنر معاصر FIAC، فرناندو کاستا کار خود را با نمایش 15 اثر در نمایشگاه دنیای DS پاریس ادامه میدهد.

فرناندو کاستا، سازنده مجسمه های فلزی، با استفاده از ضایعات فلزی می­باشد. او که یک هنرمند خودآموز و مجذوب کارهای مجسمه ساز معروف سزار می­باشد، بیست سال است که آثار خود را خلق میکند. او در پیوند با چندین جنبش هنری آوانگارد، جسور و بشردوستانه کار میکند.

این هنرمند از زمان آغاز کار خود از علائم راهنمایی رانندگی استفاده کرده است. او ضایعات فلزی را با تراشیدن، سمباده کاری، جوشکاری و مونتاژ احیا می­کند و آنها را تبدیل به آثاری بی همتا میکند که دوباره زنده میشوند و یک زندگی جدید را در اروپا و جاهای دیگر دنیا شروع میکنند.

دو اثر فرناندو کاستا در جشن رونمایی DS3 CROSSBACK

 

Thierry Métroz، مدیر سبک در DS Automobiles چند ماه پیش با فرناندو کاستا ملاقات کرد. طبیعتا ملاقات بین این دو شخص خلاق و با احساس موجب به اشتراک گذاشتن ایده ها گردید. و بنابراین تصمیم گرفته شد برای جشن رونمایی DS3 CROSSBACK یک اثر (در نهایت دو اثر ) ساخته شود.

برای کامل کردن این کار، فرناندو کاستا قبول کرده است که استودیوی خود را  در Périgord ترک کند تا به منبع ورق های فولادی که برای تولید DS3 CROSSBACK استفاده میشود نزدیک تر باشد. ایشان یک کارگاه قالب گیری در سایت تولید پوآسی(Poissy ) در غرب پاریس ایجاد کردند. حضور ایشان در سایت تولید مشهور پوآسی، نه تنها باعث شد که ایشان به مواد خامی که برای خلق آثار جدیدش نیاز دارد دسترسی داشته باشد بلکه باعث شد به سطح وسیعی از دانش و تخصص دست پیدا کند. فرناندو کاستا یک انسان مردمی با تعداد زیادی از اپراتورها و تکنسین ها دیدار و صحبت کرد. حتی بعضی از آنها در تنظیم دقیق نقطه جوشها مانند کوکهای یک لباس در ساخت اثر هنری شرکت کردند.

این هنرمند پس از چند روز با افتخار پاریس را با دو اثر هنری تولید شده از قطعات نمونه اولیه DS3 CROSSBACK ترک کرد. قطعات بزرگ ( هر کدام با ابعاد 200 میلیمتر در 150 میلیمتر و با وزن 120 کیلوگرم) با رنگشان متمایز شده اند، یکی بصورت فولاد خام و دیگری بصورت هزاره آبی- که مانند مدلهای DS3 CROSSBACK از سالن رنگ هم عبور کرده است.

برای اولین بار، دو اثر در نمایشگاه دنیای DS پاریس از 26 اکتبر 2018 به نمایش گذاشته میشود.

عکسهایی نیز به همراه این دو اثر در نمایشگاه که هنرمند را در هنگام کارکردن نشان میدهد و همچنین مراحل اصلی تولید قطعات  DS3 CROSSBACK را به نمایش گذاشته است.