Metropolis

Metropolis

طراحی

metropolis_concept-car

منحنی های ظریف و خطوط قدرتمند

Metropolis یک سدان با قامتی با ابهت است. این خودرو چشم اندازی از خلاقیت و پیچیدگی های دنیای لوکس را با ظاهری تنومند و جذاب پیش رو می گذارد. در طراحی بدنه ی این خودرو از خطوط ظریفی بهره گرفته شده که ضخامت و ظرافت آن ها با شدت نور تغییر کرده و منحنی-های سخاوتمندانه و جزئیات دیدنی طراحی خودرو را بروز می دهد.
Metropolis ترکیبی از سطوح صاف و یکنواخت، خطوط قدرتمند، منحنی های ظریف و ویژگی های شاخصی است که از آن جمله می توان به بال جلویی که هوا را به خطوط قدرتمند و ظریف بدنه هدایت می کند اشاره کرد.
نمای جلویی خودرو به خوبی قدرت و جزئیات دقیق جلو پنجره و چراغ های جلو را نمایان می¬کند و نمای عقب بدنه با وجود استفاده از خطوط ظریف، بزرگ و پایدار به نظر می رسد. در انتها نور بومرنگی (boomerang) حس اصالت را به نمای عقبی Metropolis می افزاید.

 

اتاق

metropolis_concept-car-front

خلاقیت لوکس و برازندگی سیما

طراحی فضای داخلی Metropolis ملهم از سازهای سنتی چینی است که نمادی از کمال فرهنگ آن می باشد.

طراحی و ساخت این خودرو شامل لایه ها و مراحل متعددی است که در مجموع اثری خارق العاده در فضایی لوکس را ایجاد می کنند که در آن تمرکز بر خلاقیت است.

 

تکنولوژی

metropolis_concept-car-rear

فناوری های پیشرو

Metropolis دارای یک پیشرانه ی هیبریدی plug-in است که وضعیت عملکرد را با توجه به شرایط تغییر می-دهد. وضعیت تمام-الکتریک در هنگام شروع به کار در مناطق شهری، در سرعت های پایین و هنگام کاهش شتاب استفاده می شود. این فناوری از یک موتور الکتریکی بهره می گیرد که قادر است قدرت را از 55 اسب بخار (40 کیلو وات) به صورت پیوسته به حداکثر 95 اسب بخار (70 کیلو وات) افزایش دهد.
موتور بنزینی V6 2 لیتری (272 اسب بخار) نیز در حالت کروز در جاده یا بزرگراه، با حداکثر بازدهی کار می¬کند.
همچنین این دو وضعیت عملکرد می توانند در هنگام شتاب گیری برای فراهم نمودن قدرت اضافی (عملکرد Overboost) هم افزایی کرده و زمانی که چسبندگی به جاده بیشتر در حالت 4چرخ محرک مورد نیاز است قدرت را تا 460 اسب بخار فراهم کنند.
خودروی Metropolis برای استفاده بهینه از قابلیت های دینامیکی به سیستم تعلیق Hydractive مجهز شده است. این ویژگی در عین ارائه سواری فوق¬العاده راحت، خودرو را در یک وضعیت ارتفاع پایدار برای بهبود شرایط آیرودینامیک و کاهش انتشار گاز CO2 نگه می دارد.

 

 

محیط زیست

metropolis_concept-car-savoir-faire

جوابگویی و لذت رانندگی

Metropolis قابلیت های بی نظیر رانندگی را در عین احترام به محیط زیست به طور همزمان ارایه می دهد. انتشار گاز CO2 به مقدار 70 گرم در کیلومتر (برای مصرف سوخت 2.6 لیتر در هر کیلومتر) محدود شده است که پنج برابر کمتر از عملکرد مشابه موتورهای پیشران مرسوم (موتور V8 با ظرفیت 4.0 لیتر) می¬باشد.
این عملکرد زیست محیطی برجسته را می توان به عوامل زیر نسبت داد:
– موتور بنزینی بهینه  سازی شده،
– جعبه دنده الکترونیکی 7-سرعته با دو-کلاچ،
– پیشرانه ی هیبریدی،
– سیستم تعلیق Hydractive، که باعث بهبود آیرودینامیک می¬شود.