تکنولوژی برای مردم

تکنولوژی برای مردم

تکنولوژی هوشمند رانش و همچنین کنترل بهینه در عین هوشمندی، محصول ارتباط دنیای دیجیتال با موتورهای کارآمد با عملکرد بالا هستند… این امکانات و کیفیت بالا است که سبب می¬شود DS در دنیای فناوری امروز جایگاهی قاطع و مستحکم داشته باشد!

مدل¬های DS تبلوری از روح نوآوری و ابتکار برند هستند که همه از لحاظ عملکرد، ایمنی و آسایش از کیفیتی منطبق بر توقعات مشتریان بهره می برند.

چشم انداز DS

Odyssee_Innovaton_DS-LED-Vision

فناوری روشنایی LED درDS یک ویژگی منحصر به فرد در تمامی محصولات برند DS است. در این فناوری، چراغ¬های LED و زنون با چراغ¬های راهنمای چشمک زن ترکیب شده اند. وسعت دید فراهم شده توسط چراغ¬های جلو به واسطه کیفیت نور-پایین و نور-بالای این چراغ¬ها، کارآمدتر و آرامش¬بخش¬تر شده¬ است. همچنین، به کمک آنها دید و راحتی راننده، به خصوص در شب بهبود یافته و انرژی کمتری نیز توسط این چراغ¬ها مصرف می¬شود.

ما توانسته¬ایم با ترکیب این دو فناوری مقدار انرژی مصرفی نور-پایین و نور-بالا را به ترتیب 50٪ و 67٪ کاهش دهیم. لازم به ذکر است که LEDها با طول عمر متوسط بیش از 20.000 ساعت، 20 برابر طولانی¬تر از لامپ¬های هالوژن کار می¬کنند.

این فناوری آسایش قابل¬توجه¬ای را در حین رانندگی فراهم می¬کند و با ارایه امکان پیش¬بینی پیچ های تند جاده، رانندگی ایمن¬تری را به ارمغان می آورد.

 توقف و شروع

Odyssey_Innovation_Stop-and-Startفناوری توقف-شروع (Stop&Start) یک نوآوری است که کاهش مصرف سوخت و انتشار گاز CO2 را تضمین کرده و در عین حال صدای خودرو را بسیار کمتر می¬کند.
فناوری توقف-شروع درست قبل از توقف خودرو، موتور را خاموش می¬کند (به عنوان مثال، هنگام رسیدن به چراغ قرمز و یا در ترافیک) و زمانی که راننده پدال ترمز را رها کند دوباره موتور را روشن می¬کند.

ترمز شهری فعال

برای رانندگی ایمن¬تر در شهرها، فناوری ترمز اضطراری، موسوم به ترمز فعال شهری (Active City Brake)، به جلوگیری از برخوردهای در سرعت کم کمک می¬کند. این فناوری برای اولین بار در مدل¬های DS 3 و DS 3 Cabrio پیاده شد.
یک رادار لیزری با برد کوتاه (short-range laser radar)، نصب شده در بالای شیشه جلوی خودرو، کلیه موانع اعم از خودروهای متحرک و یا ساکن موجود در خط پیش رو را تشخیص می¬دهد. سنسور در سرعت¬های تا 30 کیلومتر در ساعت، خطر برخورد را شناسایی و به منظور جلوگیری از برخورد و یا کاهش عواقب ناشی از شدت اصابت – بدون نیاز به فشردن پدال ترمز توسط راننده- مستقیماً با واحد کنترل ترمز ارتباط برقرار می¬کند.

سیستم ترمز خودکار (automatic braking system) می¬تواند در صورت لزوم خودرو را کاملاً متوقف کند. این توقف کامل، به یکباره انجام نمی¬گیرد بلکه به طور تدریجی در مدت زمان حدود 1.5 ثانیه صورت می¬گیرد تا فرصت لازم را مهیا کند که راننده با فشردن پدال ترمز، کنترل خودرو را به دست گیرد. قبل از فعال شدن سیستم ترمز خودکار و در صورت تشخیص خطر، این سیستم، روغن هیدرولیک ترمز را پر می¬کند و لنت¬های ترمز را به آرامی می¬فشارد (راننده متوجه عمل از پیش پرکردن روغن هیدرولیک می¬گردد). اگر ترمز خودکار مورد نیاز باشد، سیستم سریعتر واکنش نشان می¬دهد (کاهش زمان عملکرد به اندازه چند صدم میلی ثانیه).

Odyssey_Innovation_Activicity-break

 

نمایشگر روبرویی

فناوری صفحه نمایش رو به بالا (Head-Up display)، موجود در مدل DS 5، تمام اطلاعات مورد نیاز راننده را به منظور راحت¬تر کردن تجربه رانندگی در میدان دید شما قرار می دهد. صفحه نمایش رنگی این تکنولوژی نوآورانه، اطلاعات مورد نیاز را بر روی یک پنل مستقر در خط دید راننده نمایش داده و کنترل هوشمندانه و آرام خودرو را تسهیل می کند. اطلاعات نشان داده شده روی این صفحه نمایش شامل سرعت، تنظیمات کروز کنترل/محدودکننده¬ی سرعت و دستورالعمل¬های جهت¬یابی است.

 

هشدار خروج از خط

Odyssey_Innovation_Afilنسل دوم سیستم هشدار دهنده خروج از خط (lane departure warning system) نصب شده روی مدل DS شما دارای حساسیت بسیار بالایی است. این سیستم که عبور خودرو از روی خطوط مسیر را با یک ارتعاش در صندلی راننده نشان می¬دهد، از طریق یک دوربین مینیاتوری پنهان در آینه دید عقب و یک فناوری شناسایی خط بر اساس تصاویر دیجیتال عمل می¬کند. این فناوری به پیشگیری از خواب¬آلودگی هنگام رانندگی نیز کمک می-کند.

 

دسترسی و شروع بصورت هندزفری

ساده و کاربردی برای زیباتر کردن روز شما!
برای ورود به داخل خودرو و استارت آن بدون سوئیچ، سیستم، راننده خود را به محض نزدیک شدن وی به خودرو تشخیص می¬دهد. کافی است دستگیره را لمس کند تا درب باز شود، سپس به سادگی با فشردن دکمه Start موتور روشن می¬شود.

کنترل کشش هوشمند

ODyssey_Innovation_ControleTractionرانندگی ایمن¬تر، کنترل بهتر در جاده¬ها!
با بهبود گریپ (grip) تایرها و کاهش چرخش چرخ، این سیستم با کمک ESC به شروعِ حرکت روی سطوح لغزنده، صرف نظر از نوع جاده و یا موتور، کمک می¬کند.

نظارت نقطه کور

DS-blind-spot-monitoringیک فناوری تمام عیار برای افزایش ایمنی با فراهم کردن میدان دید بهتر. نشانه¬ای در یکی از آینه¬های درب¬ها روشن می¬شود تا به راننده هشدار دهد که یک خودرو یا موتور سیکلت در حال حاضر در نقطه کور دید راننده است.