۱۳۹۴-۰۱-۳۱

هفته ی دی اِس در پاریس، بزرگداشت تاریخی 60 ساله

هفته ی دی اِس در پاریس، بزرگداشت تاریخی 60 ساله

از رونمایی در سال 1955 تا کنون برند DS همچنان یکی از پرطرفدارترین شاخصه های خودروسازی فرانسه در قرن بیستم است. در واقع مردم پسند بودن آن نه تنها مدیون موفقیت تجاری است بلکه خاطراتی که در عالم سیاست به خصوص با ژنرال دوگول ثبت کرده، حضورش در سینما و موفقیت ورزشی آن نیز در این ماندگاری بی تأثیر نیست. بدین ترتیب است که DS در زندگی بسیاری از مردم در فرانسه جای گرفته و دانش فنی آن در سراسر جهان گسترش یافته است.

چشم انداز DS در اول ژوئن سال 2014 بر مبنای ادامه ی حیات این میراث استثنایی شکل گرفت و بناست تا روح پیشگام این خودروی افسانه ای را ابدی نماید و بازار خودروی فرانسه را به بازارهای لوکس متصل کند. برند DS بر اساس این چشم انداز خودروهایی را ارائه می دهد که برای سبک چشمگیر، تکنولوژی ، راحتی دینامیک و ظرافت موشکافانه ، برجسته هستند.

نمایشگاه DS در قلب پاریس …

در سال 2015برند DS در مراسم رونمایی خود در نمایشگاه بی نظیر Jardin des Tuileries در پاریس و در روز شنبه 23 و یکشنبه 24 می، تولد خود را به اطلاع عموم خواهد رساند. در این مراسم DS که اسپانسر موزه ی افسانه ای لوور هم هست حضور چشمگیری خواهد داشت. برند DS با حمایت از موزه ی لوور بزرگ داشتن ارزشهای هنری، فرهنگی و پرداختن به تعالی خود را به نمایش گذاشته و همچنین تعادل میان سنت و مدرنیته را در قالب تندیس هرم مشهور لوور متجلی میکند.
نمایشگاه DS با الهام از بازارهای عصر قدیم جایگاه های عرضه را در دو طرف سالن قرار داده و مردم را در جهانی از DS غرق می کند و آنها را به سفری در زمان از سال 1955 تا آینده ای نزدیک هدایت می کند. ورود به نمایشگاه DS برای عموم آزاد و رایگان می باشد. رویدادهای مخصوص کودکان نیز در کنار امکان مشاوره با متخصصان DS فراهم خواهد بود.
برای به اشتراک گذاشتن این تجربه ی رویایی، تسهیلات ارتباط اینترنتی نیز در نمایشگاه DS فراهم خواهد بود. در بدو ورود کلیه ی بازدید کنندگان دستگاهی متصل به اپلیکیشن MyDSweek را دریافت می کنند که به آنها این امکان را می دهد که با بارگذاری محتوا و تصاویر، این رویداد را به یادگار داشته باشند. همچنین امکان به اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد.

برای پیگیری DS Week در توییتر : OpenTheWay#

 

نمایشگاه DS ، سفری در زمان، از 1955 تا آینده ای نزدیک…

* سینما: DS در کانون دوربین است. از سال 1950 تا امروز، DS و سینما دلباخته ی هم بوده اند. چه در نقش ستاره و یا نقش جانبی، DS در فیلم ها و سریال های متنوعی در فرانسه یا کشورهای دیگر، ظاهر شده است. سبک منحصر به فرد این خودرو الهام بخش فیلم سازان بوده، ازFantomas se Dechaine اثر André Hunebelle گرفته تاMentalist اثر سیمون بکر و Back to the Future اثر استیون اسپیلبرگ. گزیده هایی از نقش آفرینی DS در فیلم های مختلف نمایش داده می شود.
* گالری عکس: ستاره ای در آسمان همیشه! DS به محض رونمایی در سال 1955 مورد توجه عکاسان قرار گرفت به طوری که از عکاسان حرفه ای معروف گرفته تا عکاسان مبتدی، با علاقه و هیجانی هنری به عکاسی از این برند پرداخته اند.
DS خودرویی است منحصر به فرد که با شکوه، پویایی و ظرافت جایگاه ویژه ای در دل شخصیت های سیاسی، مشاهیر، فیلم سازان و راننده های رالی پیدا کرده است.
گالری عکس، منتخبی از بهترین این آثار را به نمایش گذاشته و بازدید کننده ها به لطف کابین Studio Harcourt میتوانند تجربه ای در ابعاد سیر ستارگان را در ذهن ثبت کنند.
Techno Lab: امکانات ارتباطاتی با جهان دیجیتال، موتورهای با بازده استثنایی و کارآمد، تکنولوژی رانندگی هوشمند، نمایشگر پشت آمپر سه بعدی، فناوری رانندگی ایمن و پویا، چراغ های خاص DS، امکاناتی هستند که متخصصان DS سخت روی همه ی جنبه هایشان کار کرده اند و TechnoLab فرصتی است که تجربه ای دست اول از DS به عنوان معنای تمام عیار تکنولوژی، در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد
* طراحی: صحبت کردن از DS بدون به میان آوردن طراحی پیشگام آن دشوار است. چه مدل اصیل DS باشد یا یکی از مدل های نوین آن، در هر صورت DS نفس تمایز است! از سال 1955، DS همواره به یمن ارایه تکنولوژی های جدیدش و هم برای طراحی با شکوه و انقلابی خود، برجسته و برتر بوده است.
DS بر بلندای تاریخ همیشه درخشیده و با تکرار سبک طراحی خود در مدل های متنوع این حضور را دوام خواهد بخشید.

* کارگاه: در این محیط بازدید کنندگان شاهد اوج توجه DS به ظرافت و جزئیات در خودروهای خود هستند. بازدیدکنندگان سرچشمه ی الهام DS را کشف می کنند و شاهد تولد یک اثر هنری از دل بستری از جواهرات خواهند بود. هنرمندی DS در ساخت صندلی ها، نقش دوزی، آهنگری، چرم کاری، پوشش جواهرات و … در پیش دیدگان تماشاچیان متبلور می شود. از طرف دیگر DS رمز سبک منحصر به فرد خود را در توجه به جزئیات، انتخاب با کیفیت ترین ها و روش «سفارش گیری» خاص این برند در اختیار مشتریان می گذارد.
* فروشگاه DS : اگر شما طرفدارDS هستید یا طرح های سرشار از نبوغ آن را دنبال میکنید، سبک زندگی، طراحی و ساخت این برند را برای لمس تجربه ی DS در زندگی روزمره، در فروشگاه خواهید یافت.
* DS در خیابان: در طول نمایشگاه، بازدید کنندگان امکان ملاقات و تجدید خاطرات با DS کلاسیک را در کنارDS های مدرن( از جمله DS3, DS3 CABRIO, DS4, NEW DS5) خواهند داشت و خودروی مفهومی NUMERO 9 که در آسمان آینده خواهد درخشید، ستاره ای دیگر در این نمایشگاه خواهد بود.

هفتصد DS در شصتمین سالگرد بین المللی DS گرد هم می آیند

شنبه 23 می 2015، جاده ی تاریخی Linas -Montlhery در حوالی پاریس میزبان بزرگترین گرد همآیی بین المللی و سالانه ی Vintage DS خواهد بود. سازماندهی این رویداد توسط Le Monde de la DS انجام شده است:
(www.lemondedelads.com – an association created by the collectors’ clubs DS Club Révolution 55, Idéale DS France and DS ID Club de France)
همچنین با حمایت Amicale des Clubs Citroen France و همینطور Amicale Citroen Internationale و نیز برند DS، این گردهمایی به طور خاص برای جشن بزرگداشت شصتمین سالگرد این خودروی افسانه ای شکل گرفته است.
پیش بینی می شود هفتصد خودرو، حدود 1500 نفر هوادار را از 10 کشور به اینجا بیاورد. ثبت نام همچنان برای دارندگان DS باز خواهد بود تا بتوانند از این رویداد استثنایی لذت ببرند. این گرد هم آیی همچنین برای عموم نیز از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر آزاد خواهد بود. هزینه ی ورود برای بالای 12 سال 15 یورو است. این برنامه شامل یک مسابقه ی با شکوه و اجرای نمایش در مسیر جاده می باشد.
یکشنبه 24 می، حرکت کاروانی ازهفتصد DS به سمت پاریس
در ساعت 7 صبح، هفتصد DS از Linas Montlhery از سمت Parc de Saint Cloud ظاهر می شوند و به سمت Place de la Concorde در پاریس حرکت خواهند کرد. صف مشایعین در طول کناره ی رود Seine به سمت Grand Palais، جایی که در ششم اکتبر سال 1955، DS برای عموم در Salon de Paris رونمایی شد، پیش میروند.
جالبترین قسمت رژه بدون شک رانندگی در یکی از رویاییترین خیابان های جهان یعنی Champs-Elysees خواهد بود. در نهایت، صف همراهان به Place de la Concorde خواهند رسید. جایی که روزی پاریسی ها و توریست ها فرصت تحسین این خودروها را پیدا خواهند کرد.