۱۳۹۵-۰۹-۰۸

معرفی و بررسی آپشن‌های لوکس خودرو سواری

luxury features review بررسی آپشن‌های لوکس خودرو سواری

در صنعت خودروی امروزی و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آپشن‌های لوکس و متعددی به خودروهای سواری اضافه شده است و دی‌اس نیز به عنوان برند پرمیوم از این قاعده مستثنی نیست.

در صنعت خودروی امروزی و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آپشن‌های لوکس و متعددی به خودروهای سواری اضافه شده است که سبب فراهم شدن آسایش، لذت بردن بیشتر سرنشینان از سفرهای طولانی مدت و افزایش ایمنی هر چه بیشتر برای سرنشینان خودرو و همچنین حفظ ایمنی عابران پیاده شده است.
در ادامه مطلب به معرفی برخی از پرکاربرد‌ترین آپشن‌های لوکس خودروهای سواری و توضیح مختصر هر یک از آن‌ها می‌پردازیم، که می‌توان به این آپشن‌ها در خودروهای لوکس DS دسترسی داشت و از آن‌ها لذت برد.

۱ سیستم‌های ایمنی فعال
سیستم‌های ایمنی فعال شامل موارد زیر هستند:
• سیستم‌ نمایش نقطه نقطه کور
• سیستم هشدار و ترمز خودکار برای پیشگیری از برخورد به خودروهای مقابل
• سیستم هشدار خروج از خط
• سیستم هشدار ترافیک پشت سر
این سیستم‌ها با به کارگیری سنسور و رادارهای مختلف در بدنه خودروهای لوکس سبب جلوگیری از تصادف و حفظ ایمنی سرنشینان می شوند.
۲ نمایشگر شیشه جلو (Head up display)
هد آپ دیسپلی با نمایش اطلاعات ضروری خودرو از جمله سرعت، بر روی شیشه جلو سبب عدم نیاز راننده به توجه مداوم به صفحه کیلومتر‌شمار شده و از پرت شدن حواس راننده در حین رانندگی و بروز حادثه جلوگیری می‌کند.
۳ سقف پانوراما
استفاده از سقف شیشه‌ای متحرک پانوراما در خودروهای سواری جدید سبب لذت بردن سرنشینان از فضای بالای سر خود شده و احساس خوشایندی را به آن‌ها القا می‌کند.
۴ گرم کن صندلی‌ها و سردکن صندلی‌ها
استفاده از سیستم‌های گرمایش و سرمایش تعبیه شده در صندلی‌های جلو و عقب خودرو، این امکان را به سرنشینان می دهد تا در فصل‌های مختلف سال بتوانند دمای صندلی را مطابق با میل خود تنظیم کنند.
۵ حالت‌های مختلف رانندگی
یکی از آپشن‌های لوکس و جذاب خودرو‌های سواری امروزی، امکان انتخاب حالت‌های مختلف رانندگی است که با تغییرعملکرد موتور،جعبه دنده و کمک فنرها این شرایط را فراهم می‌کنند.از جمله این حالت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. اقتصادی (OCE): برای رانندگی بهینه و کاهش مصرف سوخت.
۲. راحت (COMFORT): برای رانندگی نرم و آرام .
۳. اسپرت (TROPS): برای افزایش هیجان رانندگی.

۶حافظه تنظیمات صندلی و آیینه
یکی از کاربردی‌ترین آپشن‌ها برای خانواده‌هایی که از یک خودرو استفاده می کنند، حافظه تنظیم حالت صندلی و آیینه است که هر یک از اعضا می‌توانند حالت مورد نظر خود را ذخیره کنند و در زمان استفاده با فشردن یک دکمه، صندلی و آیینه را به حالت دلخواه خود برگردانند.
۷ کروز کنترل تطبیقی
سیستم کروز کنترل تطبیقی با استفاده از رادار نصب شده در جلوی خودرو و چک کردن لحظه به لحظه فاصله آن با خودروی جلویی سبب حفظ فاصله ایمن بین دو خودرو و جلوگیری از تصادف می شود و در ضمن نیاز مداوم راننده به فشردن پدال گاز و ترمز را کاهش می‌دهد.
۸ استارت و دسترسی بدون کلید
سیستم دسترسی بدون کلید سبب می‌شود تا با قرار دادن ریموت خودرو در جیب خود و استفاده از دکمه‌های تعبیه شده بر روی درب خودرو بتوان سوار بر خودرو شد و با فشردن دکمه استارت،خودرو را روشن کرد.البته باید مراقب حفظ محدوده برد این سیستم و قرار داشتن ریموت خودرو در این محدوده بود تا غیر فعال نشود.
۹ چراغ های LED
ایجاد روشنایی بیشتر، افزایش میدان دید راننده و طول عمر بالاتر این نوع از چراغ ها در مقایسه با چراغ‌های هالوژن و زنون سبب افزایش استفاده از آن ها در خودروهای سواری جدید شده است.
۱۰ طرح بند ساعت چرم صندلی
یکی از ویژگی های مورد توجه خودروهای لوکس، القای حس زیبایی به بیننده خود است. از جمله آپشن‌های لوکس جدید، مدل دوخت و طرح الماس چرم صندلی خودرو است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به کابین خودرو سبب کاهش تعریق بدن نیز می شود.
در همین راستا باید به تلاش برند DS برای استفاده حداکثری از جدید‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی‌های صنعت خودروی لوکس و پیش‌رو بودن در این عرصه اشاره کرد که همواره سعی در ایجاد بیشترین رفاه و ایمنی برای سرنشینان خود و القای حس تمایز و خاص بودن در قلب آن‌ها داشته است و در نهایت شاهد ظهور تمام این ویژگی‌ها در خودروی‌های سواری DS 5, DS 5LS و خودروی شاسی بلند DS 6 هستیم.