۱۳۹۶-۰۳-۲۰

تولد قهرمان اروپایی، اپل و واکسهل به گروه PSA پیوستند.

opel Vauxhell psaپیوستن واکسهل و اپل به PSA

گروه خودروسازی PSA اعلان کرد که همکاری اپل و واکسهل به صورت رسمی با گروه خودروسازی جنرال موتورز به پایان رسید،‌ این توافق ۶ مارچ ۲۰۱۷ برای اولین بار مورد بررسی قرار گرفت.

با پیوستن اپل و واکسهل به PSA، این گروه خودروسازی تبدیل به دومین تولیدکننده بزرگ خودرو در اروپا شد و ۱۷ درصد سهم بازار در نیم سال اول این صنعت را از آن خود کرد. در حال حاضر این گروه شامل ۵ برند محبوب و معروف صنعت خودروسازی است، این برندها شامل DS، سیتروئن، پژو و دو عضو جدید یعنی اپل و واکسهل است. با وجود این تیم، انتظار می‌رود تا این گروه و خودروهای برند‌های نامبرده، موقعیت خود را در بازار اروپا بیش از پیش تقویت کنند و در نهایت باعث افزایش فروش در سطح جهانی باشند.

از امروز، واکسهل و اپل موظف هستند که برنامه‌ای با هدف برقراری دوباره زیرساخت‌های اقتصادی به کمک گروه PSA را تعیین کنند. تیم اپل و واکسهل، این برنامه را در طی ۱۰۰ روز آینده طراحی خواهند کرد و از انجام آن اطمینان حاصل خواهند کرد، با کمک و پشتیبانی این گروه جدید انتظار می‌رود تا در میانه این برنامه حدود ۱.۷ میلیارد یورو سالیانه در چرخش صنعت این دو تیم باشد.

با انعقاد این قرارداد، که گامی بزرگ برای پیشرفت گروه خودروسازی PSA است، هیئت مدیره از کارلوس تاوارس مدیر عامل و جین باپتیست چتیلون، مدیر امور مالی به خاطر نقش اصلی در انجام این معاهده تشکر کرد و اذعان کرد که این موضوع انگیزه‌ای برای برنامه بازیابی اپل خواهد بود، که البته شرایط و ضوابط این برنامه در ادامه بیان خواهد شد.

کارلوس تاوارس، مدیر عامل گروه PSA اضافه کرد: « ما امروز را به همراه اپل و واکسهل بسیار عزیز خواهیم شمرد زیرا امروز، گامی بسیار بزرگی در پیشرفت گروه PSA برداشته شده است. این پروژه در عرض چند ماه به تحقق پیوست و این دست‌آورد را مدیون کار بسیار خوب و سریع تیم‌هایمان هستیم و من صمیمانه از آن‌ها نهایت تشکر را دارا هستیم. ما از این فرصت استفاده خواهیم کرد تا با کمک به همدیگه خودمان را تقویت کنیم و بتوانیم مشتریان بیشتری را جذب کنیم.»