۱۳۹۶-۱۱-۱۰

راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو

DS 6 anti theft دی‌اس ۶ مجهز به سیستم ضد سرقت

خودروها، به خصوص خودروهای لوکس از دارایی‌های ارزشمند هر شخصی است، در این مقاله راه‌هایی برای جلپگیری از سرقت رفتن خودرو را بررسی خواهیم کرد.

متاسفانه با وجود پیشرفت فناوری‌های امنیتی در وسایل نقلیه مختلف، هنوز آمار سرقت خودرو‌ها به شکل قابل توجهی بالاست. امروزه سارقان به شکل‌های مختلف اقدام به سرقت خودرو‌ها می‌کنند؛ البته در این میان آمار سرقت در خودرو‌های مختلف، متفاوت است اما ترس از به سرقت رفتن اتومبیل، موضوعی است که بسیاری از افراد در جوامع مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. امروزه سارقان از متد‌های جدیدی برای به سرقت بردن خودرو‌ها و البته لوازم جانبی آن‌ها استفاده می‌کنند؛ همین موضوع باعث شده است هر ساله کارشناسان و متخصصان زیادی ضمن توسعه تکنولوژی‌های امنیتی خودرو‌ها، اقدام به انتشار نکات و روش‌های ایمنی در خصوص جلوگیری از سرقت خودرو‌ها منتشر کنند که در این مقاله قصد داریم آن‌ها را بررسی کنیم.

سوئیچ خود را رها نکنید.

سوئیچ خودرو‌ها اصلی‌ترین کلید گذر از موانع امنیتی آن‌ها است، پس از رها کردن آن‌ها در محل‌های عمومی خودداری بفرمایید. اگر سارقان به سوئیچ اتومبیل شما دسترسی پیدا کنند، تقریبا به سرقت بردن خودرو شما برایشان بسیار راحت می‌شود؛ پس همیشه حواستان به محل قرارگیری سوئیچتان باشد. همچنین اگر خودرو شما از فناوری کیلس برخوردار است، از ایموبلایزر‌های غیر استاندارد و اضافی استفاده نکنید، زیرا بسیاری از این ایموبلایزر‌ها قابل هک شدن هستند و سارقان با استفاده از دستگاه‌های تولید موج می‌توانند کد سوئیچ خودرو شما را هک و اقدام به ورود به داخل خودرو شما کنند.

جای مناسب پارک کنید.

اگر در خیابان هستید و به دنبال یک جای پارک مناسب می‌گردید، سعی کنید زیر نور چراغ خیابان‌ها یا زیر دوربین بانک و فروشگاه‌ها خودروتان را پارک کنید. بیشترین آمار سرقت خودرو‌، شامل اتومبیل‌هایی می‌شود که در جای نامناسب و دور از دید عموم پارک شده‌اند؛ از همین رو اگر برایتان امکان ندارد که در پارکینگ‌های امن خودروتان را پارک کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در محلی شلوغ و پر رفت و آمد اقدام به پارک اتومبیلتان بفرمایید.

اشیاء قیمتی را در خودرو رها نکنید.

کیف یا بسته رها شده بر روی صندلی خودرو، می‌تواند برای یک سارق خودرو بسیار هوس‌انگیز باشد؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم که قبل از پیاده شدن از اتومبیل، وسایل خود را زیر صندلی‌ها یا در صندوق عقب خودروتان پنهان کنید.

خودروتان را روشن رها نکنید.

بسیاری از سرقت خودرو‌ها در زمان روشن بودن آن‌ها اتفاق افتاده است. تا اتومبیلتان را خاموش نکرده‌اید، آن را رها نکنید؛ زیرا بسیاری از سارقان به دنبال چنین فرصت‌هایی برای به سرقت بردن اتومبیل‌ها هستند.

از ابزار ایمنی استفاده کنید.

بسیاری از ابزار‌ها و لوازم جانبی خودرو‌ها، برای بالا بردن ایمنی آن‌ها طراحی و ساخته شده‌اند و شما با بهره‌‌گیری از آن‌ها می‌توانید امنیت اتومبیلتان را در برابر سارقان چند برابر کنید. قفل فرمان، درز‌گیر‌های شیشه و ایموبلایزر‌ها (دزدگیر) از جمله وسایلی است که شما با استفاده از آن‌ها قادر خواهید بود ایمنی اتومبیلتان را افزایش دهید.

قفل کردن درب‌ها را فراموش نکنید.

در نهایت باید به اولین نکات ایمنی خودرو اشاره کنیم که آن هم قفل کردن درب‌ها و بستن شیشه‌های اتومبیل است. به این نکته توجه کنید که بسیاری از سارقان ساعت‌ها به تعقیب خودرو مورد نظرشان می‌پردازند تا در فرصتی مناسب اقدام به سرقت آن کنند؛ پس هیچ‌گاه چنین فرصتی در اختیار آن‌ها قرار ندهید.