۱۳۹۶-۱۲-۲۶

نرم‌افزارهای تلفن همراه کارآمد در هنگام رانندگی

useful-apps نرم‌افزارهای تلفن همراه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از نرم‌افزارهای تلفن همراه در رانندگی نیز می‌تواند کاربرد بسیاری داشته باشد . با پنج نر‌افزار کارآمد در این حوزه آشنا شوید.

با ورود تلفن‌های همراه هوشمند به اجتماع‌های امروزی، بسیاری از امور زندگی ما تحت تاثیر این گجت‌ها قرار گرفته است. تلفن‌های همراه مدرن با بهره‌گیری از نرم‌افزار‌های جدید، قادر هستند کیفیت بسیاری از امور زندگی ما را ارتقاء بخشند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی ما که توسط نرم‌افزارهای تلفن همراه هوشمند می‌تواند تحت تاثیر قرار بگیرد، رانندگی می‌باشد. امروزه در مراکز توسعه دهنده اپلیکیشن‌های موبایلی، می‌توان محصولاتی را دید که قادر خواهند بود رانندگی را برای بشر لذت‌بخش‌تر و البته ایمن‌تر کند. با توجه به گسترش تلفن‌های همراه هوشمند در سراسر دنیا، در این مقاله قصد داریم پنج نمونه از نرم‌افزارهای تلفن همراه را معرفی کنیم که قادر هستند در زمان رانندگی به شما کمک کنند.

سایجیک Sygic

اولین  مورد از نرم‌افزارهای تلفن همراه سایجیک است. سایجیک یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های مسیریاب موبایلی است که قابلیت تبدیل به یک هد آپ دیسپلی ( HUD ) حرفه‌ای را دارد. این نرم‌افزار که با نام تجاری Sygic Aura Navigator ارائه شده است، این امکان را به شما می‌دهد که مسیر خود را تا مقصد مورد نظرتان زیر نظر داشته باشید و از جزئی‌ترین مسائل راه با خبر شوید. سایجیک توانایی آنالیز میزان ترافیک، محل قرارگیری دوربین‌های کنترل سرعت و همچنین قوانین رانندگی حاکم بر خیابان را دارد. همچنین می‌توانید از ویژگی نورپردازی این نرم‌افزار منحصر به فرد استفاده کنید و گوشی موبایل خود را در جلو و زیر شیشه قرار دهید تا یک هد آپ دیسپلی حرفه‌ای برای نشان دادن سرعت خودرو و البته مسیر پیش رویتان داشته باشید. البته سایجیک رایگان نیست و برای دسترسی به تمام امکانات این اپلیکیشن، می‌بایست لایسنس آن را خریداری بفرمایید.

ویز WAZE

اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای بابت یک مسیریاب دقیق پرداخت کنید، می‌توانید بجای سایجیک از ویز WAZE استفاده کنید. WAZE قادر است مسیر پیش‌روی شما را به شکل کامل آنالیز کند و میزان ترافیک و محل قرارگیری دوربین‌های کنترل سرعت را به شما نشان دهد. همچنین ویز WAZE یک دستیار سخنگو نیز دارد که در طول مسیر جهت حرکت شما را اعلام می‌کند. همچنین این اپلیکیشن موبایلی میزان سرعت مجاز در هر خیابان را برای شما تعریف می‌کند.

نرم‌افزار TextArrest

TextArrest یک نرم‌افزار امنیتی است که می‌تواند دسترسی شما را از نوشتن در زمان رانندگی قطع کند! این اپلیکیشن محبوب با دسترسی به وضعیت نرم‌افزار‌های دیگر، می‌تواند دسترسی راننده را به هرگونه اپلیکیشن مسیجینگ ( پیام رسان ) قطع کند. قطعا این نرم‌افزار می‌تواند امنیت خودرو شما را بهبود بخشد و باعث می‌شود با حواس جمع‌تری به رانندگی بپردازید.

اسکوت Scout

Scout یک نرم‌افزار مسیریاب است که بر پایه نقشه گوگل ( Google Maps ) نوشته شده است. شما با بهره‌گیری از این نرم‌افزار می‌توانید نزدیک‌ترین محل مناسب را برای پارک کردن خودرو خود پیدا کنید. این نرم‌افزار فقط جایگاه پارک کردن خودرو را پیدا نمی‌کند، بلکه با بهره‌گیری از آن قادر خواهید بود تمام رستوران‌ها یا مکان‌های دیدنی دیگر را رصد کنید. البته استفاده از تمام امکانات این نرم‌افزار رایگان نیست.

Steer Clear Mobile

این نرم‌افزار می‌تواند وضعیت رانندگی شما را آنالیز کند تا بتوانید با بررسی اطلاعات منتشر شده توسط آن، وضعیت رانندگی خود را بهبود بخشید. اپلیکیشن موبایلی Steer Clear Mobile کاملا رایگان می‌باشد و برای رانندگان تازه‌کاری که دوست دارند رانندگی خود را بهبود بخشند، بسیار مناسب است.